• Головна
  • У Полтаві може з’явитися канатна дорога
11:00, 19 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві може з’явитися канатна дорога

У Полтаві може з’явитися канатна дорога

У червні нинішнього року на депутатській комісії Полтавської міської ради голова фракції політичної партії «Батьківщина» Олег Белоножко виступив з ініціативою можливості створення у Полтаві об’єкту, що стане новою родзинкою міста. Йдеться про будівництво канатної дороги. Про вірогідність втілення цього проекту час від часу говорили у владних коридорах, а нині ідея отримала нове життя.

У кількох європейських містах , які знайшли кошти на такі об’єкти, вони стали не тільки прикрасою, а ще й виконують функцію транспортної артерії.

Полтавська канатна дорога повинна з’єднати туристичне серце Полтави – «Білу альтанку» або Соборний майдан міста з парком культури та відпочинку «Перемога».

« Я - переконаний: якщо дійсно реалізують такий проект, наше місто від цього тільки виграє. Адже це , без сумніву, цікавий об’єкт для туристів, що надасть Полтаві неповторного шарму» - каже Олег Белоножко.

Депутати доручили КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради вивчити питання і винести свій вердикт: бути чи не бути канатній дорозі у Полтаві? До речі, канатні дороги скоро з’являться у Вінниці, Львові, Дніпрі, та Києві. 

Будівництво передбачає співпрацю з бізнесменами міста. А також проведення воркшопів, конкурсів ідей а також інвестиційних конкурсів.

« - Без участі громади у цій справі не обійтися. Ми обов’язково плануємо обговорити питання з громадою. Хочемо почути всі аргументи людей, почути ідеї маршрутної карти дороги. У всьому світі містяни користуються канатними дорогами як транспортним засобом, що без перешкод може доставити мешканця з тачки А в точку Б. Уявіть, як зручно буде полтавцям: якщо дорогу створять, то люди зможуть з Подолу до майдану Соборності дістатися за лічені хвилини. Прогулюючись відремонтованою вулицею Соборності, полтавська сім’я, або туристична група за 1,5 хвилин опиняється в прекрасному реконструйованому парку «Перемога». Хіба не диво?» - наголошує Олег Белоножко.

Працюючи над розробкою проекту канатної дороги, Спеціалісти КО «ІРМ» ПМР, звернулися до Харківського інституту ПКП «СПМ», аби тамтешні фахівці розробили техніко-комерційну пропозицію. За даними розробників об’єкт коштуватиме орієнтовно 33 млн грн без урахування будівництва споруд, станцій прийому пасажирів.

« - Ми готові до критичних зауважень щодо фінансових витрат. Готові почути закиди: « є важливіші потреби», « дорого». Напевно, буде згаданий фонтан на 29 мільйонів гривень. Однак, чи можна порівнювати ці проекти за видовищністю і , найголовніше, за функціональним навантаженням? Звісно, що ні!» - говорить Олег Белоножко.

Він також розповідає про можливі джерела фінансування проекту:

« - Зазвичай, такі об’єкти завжди цікавлять інвесторів. Адже проїзд на дорозі не буде безкоштовним. Таким чином, все можемо зробити без фінансування з бюджету міста. Або місто візьме участь як учасник приватно-державного проекту. Крім того, можливе фінансування з Європейських фінансових структур під мінімальні відсотки та на довгий термін. Будемо шукати найбільш прийнятний варіант».

Де ж пролягатиме канатна дорога? Поки що ця тема теж на стадії обговорення.

Нині всі погоджуються, що кінцева зупинка буде знаходитися біля храму Віри, Надії, Любові.

Що ж до стартової точки , то є два варіанти:

І варіант – початок руху від оглядового майданчика, поблизу садиби І.П. Котляревського.

ІІ варіант – початок руху від вільної території в районі металевих сходів до вул. Небесної Сотні.

« - Шановні Полтавці! Українські міста розвиваються, з’являються парки і сквери, організовуються громадські простори де колись було зовсім інше… Зовсім інше і ми інші… І Полтава з полтавцями інша… Приєднуйтесь до небайдужих, висловлюйте свої пропозиції і разом ми зробимо наше місто сучасним та ошатним!» - закликає Олег Белоножко і просить взяти вас участь у опитуванні:

Голос міста
Ви за варіант початку маршруту канатної дороги від садиби І.П. Котляревського
70,9%
Ви - за варіант початку маршруту від території металевих сходів до вул. Небесної Сотні
15,9%
Проти побудови канатної дороги за таким маршрутом
13,2%
#будівництво #карти #дорога #канатна дорога полтава #транспорт
Оголошення
live comments feed...