• Головна
  • У Полтаві пройде Марш за клімат
13:30, 12 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві пройде Марш за клімат

У Полтаві пройде Марш за клімат

20 вересня о 12:00 у Полтаві біля Білої Альтанки стартує Міжнародний марш за клімат. Учасники  вирушать до Міської ради по вулиці Соборності. Захід покликаний об’єднати держави, міста та всіх активних громадян навколо екологічних проблем, що спричиняють руйнівні зміни клімату на планеті. Його учасниками стануть полтавські активісти - комадна громадської організації “Еколтава” та міжнародної молодіжної організації Friday for Future. Полтавці збираються на марш аби доєднатися до всесвітнього молодіжного руху за безпечний клімат - #GlobalClimateStrike, що його ініціювала шведська школярка Грета Тунберг.

«Ми хочемо ознайомити всіх з наслідками кліматичної кризи та необхідністю прийняття рішень для зниження катастрофічних наслідків змін клімату. Нам набридло спостерігати за бездіяльністю та безвідповідальністю людей, ми прагнемо дій від кожного, в тому числі й від влади!» - говорить Анна Довга, представниця молодіжного міжнародного кліматичного руху Fridays for Future.

Вимоги Міжнародного Маршу за клімат в Україні:

1. 100% чистої енергетики! Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.

2. Ні викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.

3. Енергоефективність - пріоритет №1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.

4. Ні дотаціям у тваринництво! Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.

5. Зеленому місту - зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.

6. Ні одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Одночасно 150 країн візьмуть участь у всесвітніх маршах 20 та 27 вересня. Ці протестні акції приурочені до спеціального саміту ООН із питань клімату, що відбудеться 23 вересня у Нью-Йорку. На ньому лідери з понад сотні країн зберуться аби обговорити правила та зобов’язання держав по скороченню викидів вуглекислого газу в рамках міжнародної Паризької угоди. Все це аби протидіяти глобальному потеплінню, що спричиняє руйнівні погодні катаклізми у світі.

Кожен може долучитися до події. Зареєструватися на кліматичний марш у Полтаві можна тут: https://forms.gle/T5QFd95EuQVQ1HUUA

Раніше ми розповідали Полтавців запрошують на фестиваль думок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#активісти #марш #клімат
Оголошення
live comments feed...