• Головна
  • Полтавців запрошують на фестиваль думок
09:30, 12 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Полтавців запрошують на фестиваль думок

Полтавців запрошують на фестиваль думок

14 вересня у Полтаві вперше відбудеться Фестиваль думок. Даний захід – це майданчик для відкритого обговорення викликів, що стоять перед громадою. Лідери неурядових організацій, активісти та представники місцевого самоврядування зберуться разом, щоб відкрито подискутувати про соціальні теми, які хвилюють полтавців, знайти нові ідеї та відповіді.

Полтавців запрошують на фестиваль думок, фото-1

Під час фестивалю діятимуть чотири дискусійні майданчики:

«Політика окремо, а полтавці окремо?», «Міський простір для полтавців», «Громада у смартфоні», «Соціальний капітал громади». Протягом дня заплановано провести 16 дискусій.

На Фестивалі розташується містечко громадських організацій Полтави та працюватимуть дитяча зона, фуд-корти.

На відвідувачів чекатиму цікаві спікери, громадські, політичні та культурні діячі. Зокрема, запрошені спікери: політолог Андрій Окара, політичний експерт Віктор Бобиренко.

До Дня українського кіно на Фестивалі думок відбудеться показ документальної стрічки «Будинок Слово». Стрічку презентує режисер – Тарас Томенко. Також на одній із локацій фестивалю буде влаштовано дискусію «Що відбувається з українським кіно і чого хочуть глядачі?», серед спікерів відомий письменник, кінодраматург Андрій Кокотюха.

Громада у смартфоні

В рамках Фестивалів думок Ресурсний центр ГУРТ презентує майданчик для обговорення спроможності громад відповідати викликам цифрового світу – платформу «Громада у смартфоні», яка об’єднає експертів із цифрової безпеки, представників громади, неурядових організацій та органів самоврядування, які у відкритому форматі обговорюватимуть кібербезпеку, відкриті дані та розвиток інструментів електронного урядування, як запоруку розвитку громади.

Що таке Фестиваль Думок

Формат фестивалю думок виник в скандинавських країнах. Ідея фестивалів думок зародилася в 1968 році в Швеції, поширившись згодом в Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Латвію і Литву. Ідея полягає в тому, щоб дискусії, які тривають у суспільстві, були аргументованими й продуктивними, активісти пропонували шляхи вирішення проблем, а представники громади навчилися слухати один одного. На Фестивалі думок панує атмосфера відкритості, де кожен/кожна має право висловити свою думку.

Основне правило: Ми вступаємо в дискусію з готовністю змінити свою думку. Тобто кожен спікер повинен бути потенційно готовий, що якщо аргументи його опонента виявляться переконливими та обґрунтованими, то він змінить свою думку.

Довідково: У 2017 році пройшов перший фестиваль думок і в Україні, в Сєвєродонецьку. У 2018 році - в Києві, в парку Шевченка. Формат фестивалю прийшов до нас з Естонії, й пройде цьогоріч в 5 містах України: Стрию Сєвєродонецьку, Луцьку, Бердянську та Полтаві.

Фестиваль думок 2019 у м. Полтава організований Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з ПФ Суспільної служби України, Новою Полтавою, ПОО ВМГО «Студреспубліка», платформою «ЗМІСТ», Інститутом розвитку міста, дизайн-студією «Mironenko design, Полтавською платформою за підтримки Швеції, Чорноморського фонду регіонального співробітництва і Міністерства закордонних cправ Естонії.

Раніше ми розповідали Письменник Андрій Кокотюха презентує у Полтаві свій новий роман.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #програма #думки
Оголошення
live comments feed...