14:30, 5 вересня 2019 р.
У Полтаві перезентували проект енергоефективності, який допоможе заощадити мільйони із бюджету (ФОТО, ВІДЕО)
5-го вересня у Полтавському університеті економіки та торгівлі проводять своєрідну школу енергоменеджерів. Директорів шкіл, дитячих садків, бібліотек та інших міських комунальних закладів навчають навикам енергоефективності та енергоаудиту. Захід організувують Полтавська міська рада, Інститут розвитку міста, а також представники проекту ПРООН.
-Сьогодні задача Полтави – бути енергоефективним містом. Адже на опалення комунальних закладів ми тратимо кошти із бюджету. Сьогодні представники проект ПРООН навчать директорів наших закладів бути ефективними менеджерами директори шкіл. При цьому, Їх навчатимуть не лише ефективному використанню газу, але й ефективності вентиляції освітлення. У нас у більшості закладів досі вентиляція закрита, щоб не втрачати тепло. А сьогодні ми маємо думати про те, щоб школи були не лише енергоефективними, але й безпечними, - розповідає перед початком заходу директор комунального підприємства «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко.
Він додає, що головна мета проведення енергоменеджменту комунальних закладів у Полтаві – це залучення інвестицій для покращення енергоефективності. Так, у 2020-му місто спробує реалізовувати проект поки що у двох закладах – одній школі та одному дитячому садку. А вже далі Полтава зможе розраховувати на кредитні кошти на 20-30 років від ЄБРР, Інвестиційного європейського банку чи інших фінансових установ. За ці гроші можна буде зробити комунальні заклади енергоефективними і, відповідно, зекономити бюджетні кошти.
Важливість проектів із енергоефективності розуміють і у Полтавській міській раді. Заступник міського голови з економічних питань Тетяна Юрченко, виступаючи перед присутніми, підкреслює, що головні завдання – не лише економія енергоресурсів, але й збереження здоров’я молодого покоління.
-Сьогодні ми маємо чудову можливість за підтримки проекту ПРООН навчитися енергоефективності. При цьому, ми маємо зрозуміти, що енергоефективність – це не лише економія газу чи заміна лампочок. Це – і вентиляція закладів. І встановлення сучасного обладнання. Все це необхідно робити, щоб дбати про здоров’я дітей, які є нашим майбутнім! – зазначила Тетяна Юрченко.
Далі Тетяна Юрченко виконує приємну місію – отримала результати енергоаудиту двох комунальних закладів з рук керівника проекту ПРООН «Енергоефективність у громадських будівлях» Сергія Варги. Експерти провели енергоаудит школи №37 та ясел-садка №34 «Журавлик». Саме вони стануть першими закладами, де місто спробує комплексно реалізувати заходи із енергоефективності.
Реалізація таких проектів у масштабах міста повинна сприяти серйозній економії бюджетних коштів. При цьому, мова йде про сотні тисяч чи навіть мільйони гривень.
-Енергозбереження та енергоефективність – за ними майбутнє. Сьогодні ми отримали розрахунки за пілотним проектом на базі одного дошкільного закладу та середньої школи. Вони показали, як нам, як міській владі, рухатися далі у питанні економії бюджетних коштів. Це дуже велика праця багатьох людей, результатом якої є та «дорожня карта», яка допоможе місту заощадити не одну тисячу, сотню тисяч та мільйонів бюджетних коштів, - говорить голова фракції «Батьківщини» у міській раді Олег Бєлоножко.
Заняття школи енергоменеджменту триватимуть в університеті впродовж кількох годин. За цей час експерти ПРООН детально розкажуть керівникам закладів про енергомоніторинг, енергоаудит та енергосервіс, які у результаті дадуть модернізацію будівель бюджетної сфери.
Раніше ми розповідали, що у Полтаві презентували унікальну екологічну кав'ярню на сонячних батареях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, Вчора
19:00, Вчора
19:00, Вчора
19:00, Вчора
19:00, Вчора
live comments feed...