18:30, 30 серпня 2019 р.
Надійне джерело
Марина Гримич презентувала в Полтаві свою книгу
29-го серпня в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського відбулася презентація роману «Клавка». Авторка книги Марина Гримич – доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, директорка видавництва «Дуліби», тричі лауреатка літературного конкурсу «Коронація Слова».
На зустріч прийшли багато полтавців різного віку. Серед них – ті, що вже читали "Клавку" і ті, що планують і тому прийшли отримати книгу з автографом.
Письменниця про нову книгу
– Роман розповідає про часи, які довгий час у нас вважалися не «модними» – 1946-1947 рр. У тому середовищі росла і мужніла українська література. Читачі зможуть уявити, в яких умовах вони жили і працювали. Роман – про 5 днів в 1947 році. Для мене важливим було створити тло повсякдення. Я активно опрацювала матеріали: що їли, що пили, що співали, про що розмовляли в той час. Я намагалася подивитися сучасними очима на тогочасну літературу, що діялася в літературному середовищі. І все це є в сюжеті.
Книга має 3 основні сюжетні лінії: Клавка і її особисте життя, буря в українському письменницькому середовищі та життя, яке було поза Спілкою письменників, поза Клавкою (наприклад, її сусіди по комунальній квартирі).
Про головну героїню – Клавку
– Головною героїнею є молода дівчина, якій 27 років. Вона незаміжня і навіть не сподівається вийти заміж, бо після війни чоловіків було не так багато. Письменники для неї – як ангели. Але вона несподівано потрапляє в любовний трикутник.
Про майбутні твори
– Спочатку була задумка – зробити трилогію: про 40-ві роки, потім – про 70-ті й далі. Але це важко. На котрійсь із презентацій мене хтось запитав, чи буде продовження «Клавки». І я пообіцяла, що воно буде. Тепер треба написати продовження, я ж пообіцяла. Але у мене в житті все йде циклами, розподіляю час для писання. Цього літа мені не вдалося сходити в архів. У мене є матеріали про 70-ті роки. Але чи складеться чи ні – поки що не знаю.
Про Полтаву
– Хоч я не народилася на Полтавщині, але з ранніх часів пов’язана з полтавським краєм. Моя найперша і наступні експедиції як фольклориста були на Полтавщину. Так склалося, що тут я маю багато прихильників моєї творчості. І тому я регулярно буваю в Полтаві.
Раніше ми розповідали Найдорожчі художники України – хто вони?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:39
Вчора
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
08:07, 23 листопада
11:21, 5 грудня
14:38, 28 листопада
17
12:48, 25 листопада
17
live comments feed...