• Головна
  • У центрі Полтави вирує "Містечко майстрів" (ФОТО)
15:30, 24 серпня 2019 р.
Надійне джерело

У центрі Полтави вирує "Містечко майстрів" (ФОТО)

У центрі Полтави вирує "Містечко майстрів" (ФОТО)

У центрі Полтави розгорнулося "Містечко майстрів".

Тут можна знайти вироби на будь - який смак і гаманець. Прикраси, вишивка, панно та картини - від самого ранку на вулиці Соборності гамірно.

Надія Палій продає іграшки амігурумі.

" - Ми робимо різних героїв, тваринок, брелоки, закладки. Усі ці речі ми виготовляємо зі спеціальних ниток - міцних та витривалих. Вони не вигорають на сонці і не змінюють кольори. Це мистецтво походить з Японії. За канонами фігурки амігурумі мають бути не більше двох сантиметрів. Коли дійшли мистецтво до України - фігурки трошки побільшали. "

Майстриня Яна Рябенко продає ляльки - мотанки:

" - Навчилася сама, вчилася досить довго, використовую найрізноманітніші матеріали. Я спершу побачила програму, у ній наша полтавська майстриня показувала свої ляльки, захотілося таке ж зробити і самій. Досвід прийшов з часом. Раніше мотанка була оберегом, зараз вона, переважно, втратила своє таке сакральне значення. Більше лялька як прикраса, предмет інтер'єру. Чи можна ляльку наділити якоюсь магією? Напевно так, якщо в це вірити".

Наталія Дмитренко - науковий співпробітник художнього музею, представник віломої родини Пілюгіних, виготовляє пояс на бердечкові. Це старовинне мистецтво

"- Таке ткацтво було і в Білорусі, і в Україні, мені, як музейникові, цікаво це відродити. З верстатами це вміння забули. А дарма. Адже воно унікальне"

Раніше ми розповідали У Полтаві утворили Живий тризуб

У Полтаві пройшов забіг у вишиванках

#афіша #заходи #культура
Оголошення
live comments feed...