• Головна
  • У Полтаві придбають житло для сорока дев’яти дітей – сиріт
17:02, 13 серпня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві придбають житло для сорока дев’яти дітей – сиріт

У Полтаві придбають житло для сорока дев’яти дітей – сиріт

25 липня набула чинності постанова, згідно з якою в регіони направляється державна субвенція для придбання житла дітям - сиротам та особам з їх числа. На обліку у Полтаві таких осіб перебуває 112. Під цю постанову підпадає 49. Це молодь від 16 до 23 років. Якщо держава дотримається свого зобов’язання, то скоро всі вони отримають кошти на власне житло. Рішення підтримали під час виконкому, який пройшов сьогодні.

Директорка Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Будникова каже : за цим рішенням – велика робота:

« - Були створені районні комісії, які розглядали кожну дитину, кожну справу і кожен документ. І вони виносили рішення по кожній кандидатурі. Таким чином, Шевченківська районна рада додала протокол з пропозицією надання грошової компенсації для 19 осіб. Подільська рада – для 11 і Київська райрада – для 19 осіб. Грошова компенсація розраховується за формулою, виходячи з регіональної вартості житла – тобто 1 кв метр 10 тис. 536 гривень , а те, що ми проживаємо у обласному центрі, дає нам можливість збільшувати цифру на 1, 5 коефіцієнт. Таким чином, зробивши відповідні розрахунки, ми дійшли до висновку, що для забезпечення грошової компенсації на придбання житла нам потрібно для сорока дев’яти осіб 24 мільйони 480 тис гривень . Саме таку пропозицію сьогодні на виконкому ми затвердили протоколом. Сьогодні цю пропозицію ми подамо в ОДА».

Секретар міської ради Олександр Шамота розповів  - раніше держава теж виплачувала цю субвенцію, але Полтава не брала участі у її розподілі:

У Полтаві придбають житло для сорока дев’яти дітей – сиріт, фото-1

« - Чому? Це питання до наших попередників. Нам для того, що б вирішити всі питання щодо розподілу субвенції, згладити всі гострі кути і вирішити всі проблеми знадобилося десь п’ять нарад. Нам це цікаво, ми це зробили і вже маємо рішення виконавчого комітету , яке буде передано в ОДА. Тепер чекаємо на розподіл коштів, я сподіваюся, що ми цьогоріч отримаємо достатньо велику кількість грошей, аби дати можливість дітям – сиротам придбавати житло»

Механізм придбання житла простий – область виділяє кошти. Потім їх переведуть на спеціальний рахунок, і з них можна буде придбати житло. На інші цілі ці фінанси не можна потратити. 

« - Плюсом є те, що минулого року було обмеження по площі – до тридцяти квадратних метрів , цього року внесені зміни – площа від тридцяти квадратів. Це спрощує можливість вибору, адже раніше було проблематично знайти таку маленьку квартиру. Цього року держава дозволила придбавати житло не тільки в межах якоїсь певної територіальної одиниці. Наприклад, в нас є мікрорайон «Садовий» під Полтавою. Фактично, це вже Полтава але територіально і адміністративно це не Полтава і ми не могли придбавати квартири там. Зараз дитина згідно з постановою, має право придбавати квартиру в будь – якій точці області. Крім того, квартири мають бути придатними до проживання. Достатньо буде завезти меблі і одразу жити там» - сказав Олександр Шамота.

Раніше У Полтаві говорили про забезпечення житлом дітей - сиріт 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #житло #кошти
Оголошення
live comments feed...