• Головна
  • Більше 23 мільйонів гривень виділено із держбюджету на придбання житла для сиріт Полтавщини
09:30, 24 липня 2019 р.
Надійне джерело

Більше 23 мільйонів гривень виділено із держбюджету на придбання житла для сиріт Полтавщини

Більше 23 мільйонів гривень виділено із держбюджету на придбання житла для сиріт Полтавщини

У Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей у режимі відео-конференц зв’язку з райдержадміністраціями, виконкомами, об’єднаними територіальними громадами: «Про стан захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

На засіданні в першу чергу розглядалось питання освоєння коштів субвенції з державного бюджету на будівництво чи придбання житла для даної категорії осіб.

- Цього року сума субвенції зросла майже втричі, порівняно з 2017 роком, і складає 23 мільйони 573 тисячі гривень, - сказав заступник голови Полтавської облдержадміністрації, голова координаційної ради Роман Товстий. – Тому наше головне завдання освоїти ці кошти й віднайти необхідне житло дітям. Досвід показує, що ми непогано з цим справляємося. Минулого року завдяки субвенції з державного бюджету придбали 28 квартир; здійснили відшкодування витрат, пов’язаних з придбанням житла, для 2 сиріт; придбали житло для дитячого будинку сімейного типу в Лохвицькому районі. За кошти субвенції розпочали будівництво малого групового будинку в Оржицькому районі, як закладу нового типу з умовами, наближеними до сімейних.

Начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Ірина Фоменко повідомила, що лідером з освоєння цих коштів в області є Кременчук. Там за рік придбали 11 квартир для сиріт. Порадила райдержадміністраціям, міським та районним виконкомам брати приклад з Кременчука. І детально розказала про постанову Кабінету Міністрів України щодо спрямування коштів місцевим бюджетам на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їхнього числа.

- На сьогоднішній день на обліку служб у справах дітей області перебуває 118 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, та 528 осіб від 18 до 23 років, - повідомила Ірина Фоменко. - 647 дітей-сиріт до 18 років не мають житла!

За оперативними даними, з початку 2019 року в області 9 осіб отримали житло: 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, та 2 особи з числа дітей-сиріт отримали житло з фонду соціального призначення, 1 дитина-сирота та 5 осіб з числа дітей-сиріт отримала житло на праві власності.

Також державною програмою передбачено відшкодування коштів за житло, прописані житлові норми, допустима вартість квартир чи будівництва будинків.

Раніше ми розповідали У Полтаві говорили про забезпечення сиріт житлом

#сироти #діти #житло
Оголошення
live comments feed...