10:00, 8 липня 2019 р.
Надійне джерело
Аналіз рейтингів: «Українська стратегія Гройсмана» наблизилась до подолання 5 %. Які шанси на Полтавщині?
Чи не найвищі за всю історію українського парламентаризму темпи росту рейтингу демонструє новостворена політична сила «Українська стратегія Гройсмана». Згідно з останнім дослідженням «Active group», за неї готові проголосувати 4,1% тих, хто визначився. Чим обумовлена така електоральна динаміка і чи потрапить політсила до парламенту?
Прогрес
Проводячи всеукраїнське соціологічне дослідження, дослідницька компанія «Active Group» опитала 2900 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 1,7%. Результати дослідження такі: стартувавши з 1 %, «Українська стратегія Гройсмана» нарощує позиції.
«А ось найзапекліша боротьба наразі йде за подолання 5% бар’єру. Тут просто «електоральна спека» – Опоблок, Радикальна партія, «Сила і Честь» Смешка та партія Володимира Гройсмана «Українська стратегія» і етсетера (нагадаю, що у виборчий бюлетень буде внесено 21 партія). З тих, хто визначився і точно піде на вибори у цій категорії набирають: Опоблок – 5,1%, РПЛ – 4,7%, Українська стратегія – 4,1%, СіЧ – 3,8%, Громадянська позиція – 2,9%», – аналізує на своїй сторінці у Facebook політичний експерт Світлана Кушнір, зазначаючи, що до даних «Active Group» має повну довіру.
Підтримує її і політолог Кирило Сазонов, вважаючи, що «Українська стратегія Гройсмана» має цілком реальні шанси потрапити до парламенту.
«Значно цікавіше дивитися на рейтинг Української стратегії Володимира Гройсмана, Опоблоку і РПЛ Олега Ляшка. Загальний рейтинг серед всіх опитаних нижчий, ніж серед тих, хто має твердий намір йти на вибори і вже визначився. А це, з урахуванням низької явки влітку, дуже важливий показник. Яка користь від виборця, який підтримує партію морально з дачі або із узбережжя? Тільки той, хто обов'язково прийде і проголосує, має значення. Так що, думаю, ми побачимо Володимира Гройсмана та його Українську стратегію в новому скликанні Верховної Ради, а може і в уряді. Перші розчаровані в діях Зеленського і Порошенка переходять до лав прихильників прем'єра», – каже Кирило Сазонов.
Стабільне зростання рейтингів напряму пов’язане з бажанням бачити чинного голову Уряду прем’єром і надалі. І це підтверджують, знову ж таки, соціологічні дослідження: рівень довіри до лідера «Української стратегії» за даними соціологічної групи «Рейтинг» становить 19-20%.
«Такі індикатори говорять про певний електоральний потенціал прем’єр-міністра», – вважає керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
Сюрприз чи результат роботи?
Безперечно, нині маємо суспільний запит на «нові обличчя», але в той же час люди розуміють, що, обираючи парламент, обирають і уряд. Більшість українців вважають, що керувати урядом має людина з досвідом. Серед лідерів опитувань щодо бажаного прем’єра і нинішній голова Кабміну – його на чолі майбутнього уряду хоче бачити кожен десятий українець.
«У Гройсмана є мінімум дві реальних переваги. Перше: виборці позитивно оцінюють результати його роботи за 3 роки. Результати, котрі кожен може «помацати» – ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати в голоси. Друге: дуже багато пунктів, на яких піаряться інші політики і їхні партії, по факту реалізовані саме Кабміном Гройсмана – і цей момент також можна конвертувати в голоси. Навіть більше: те, що той же Зеленський тільки обіцяє, – «держава в смартфоні», скажімо, – по факту вже частково реалізовано тим же Урядом Гройсмана. Дев’ять категорій (Охорона здоров'я та освіта, Безпека та суд, Фінанси та податки, Транспорт, Підприємництво, Громадянство та міграція, Земля та екологія, Будівництво та нерухомість, Соціальний захист), 128 послуг (від «Акредитація виконавців МТД» до «Форма № 20-ОПП»). Те, що вже доступне людям, але вони не звертають уваги, ким це зроблене», – наголошує політтехнолог Олексій Голобуцький.
Насправді, виборці таки звертають увагу на конкретні справи, саме тому понад 20% українців (за даними того ж таки «Рейтингу») вважають роботу Прем’єра результативною. Його досвід перебування на посаді оцінюється як позитивний, а у виборчому списку відсутні одіозні фігури з минулого. Тому підтримка його партії зростатиме і надалі.
«Явка на виборах буде низькою. Це ключовий фактор. Для перемоги потрібні всього лише 600 тис. голосів. (…) Я впевнений, що він має всі шанси зібрати 600 тис голосів... Особливо на тлі того, що майже чверть громадян вважають, що його політика правильна», – написав у Facebook політолог, блогер Михайло Чаплига.
Отож, наразі «Українська стратегія Гройсмана» має всі шанси стати сюрпризом на прийдешніх парламентських виборах.
Раніше ми розповідали Володимир Гройсман перебуває на Полтавщині
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:52, 5 грудня
11:37, 3 грудня
12
live comments feed...