14:00, 29 травня 2019 р.
Надійне джерело
Понад вісімсот жителів Полтавщини хворіють на розсіяний склероз. Що треба знати про хворобу?
Сьогодні - міжнародний День розсіяного склерозу. Він був встановлений Міжнародною федерацією товариств розсіяного склерозу, аби інформувати громадськість про цю недугу, а також поєднувати зусилля національних і регіональних організацій для пошуку джерел фінансування.
Довідково: Розсіяний склероз - це хронічне аутоімунне захворювання, що вражає мієлінову оболонку нервових волокон головного і спинного мозку. Симптоми розсіяного склерозу різноманітні та численні, до найпоширеніших належать проблеми із зором, м'язова слабкість, проблеми з координацією або пам'яттю, хронічна втома. Вони або наростають поступово, або виявляються у вигляді приступів. Хвороба вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Вона характеризується утворенням хаотично розсіяних вогнищ демієлінізації - втрати мієліну, білої жирової речовини, що покриває аксони - нервові волокна.
Про захворювання нічого не було відомо до 1835 року, коли французький лікар Ж. Крювелье описав перший випадок. Два роки по тому у Великобританії про хворобу повідомив Р. Карсвелл. До середини 19 ст. вже були відомості про значне число випадків, і в 1868 французький невролог Ж. Шарко підсумовував патоморфологічні ознаки розсіяного склерозу і розробив його діагностичні критерії.
У Полтаві хворих на розсіяний склероз лікують у спеціальному центрі при відділенні неврології ПОКЛ ім. Скліфосовського. Центр діє з 2005 року. Полтава була одним перших обласних центрів, де його створили.
« Щороку у нас проліковують близько 400 людей. Загалом же у реєстрі зафіксовано 811 хворих» - розповідає завідувачка неврологічного віділення ПОКЛ ім. Скліфосовського Олена Вірьовка.
За словами Олени Вірьовки, серед хворих більше жінок. Недуга, переважно проявляється у молодому віці. Але є випадки, коли хворіють діти або люди за п’ятдесят років. Хоча таке явище – рідкість.
« Симптоматика розсіяного склерозу надзвичайно різноманітна. Важливо діагностувати його на ранніх стадіях. Це може зробити тільки фахівець за допомогою різних досліджень - МРТ, аналізів тощо. Щороку ми діагностуємо по 20 – 25 нових випадків розсіяного склерозу. У відділенні хворим надають лікування згідно з протоколами. Препарати, якими лікують розсіяний склероз, спрямовані на лікування симптоматики та на профілактику. Профілактичні ліки хворі отримують за спеціальною державною програмою» - каже Олена Вірьовка.
Вчені світу досі не мають сталої думки, чому у людини виникає розсіяний склероз, але відомо, що найвища захворюваність - серед людей білої раси, які живуть в помірному кліматі. Хвороба не передається у спадок. У списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце - після травм і ревматологічних захворювань.
Раніше ми розповідали Міфи і правда про високий тиск
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...