• Головна
  • Понад вісімсот жителів Полтавщини хворіють на розсіяний склероз. Що треба знати про хворобу?
14:00, 29 травня 2019 р.
Надійне джерело

Понад вісімсот жителів Полтавщини хворіють на розсіяний склероз. Що треба знати про хворобу?

Понад вісімсот жителів Полтавщини хворіють на розсіяний склероз. Що треба знати про хворобу?

Сьогодні - міжнародний День розсіяного склерозу. Він був встановлений Міжнародною федерацією товариств розсіяного склерозу, аби інформувати громадськість про цю недугу, а також поєднувати зусилля національних і регіональних організацій для пошуку джерел фінансування.

Довідково: Розсіяний склероз - це хронічне аутоімунне захворювання, що вражає мієлінову оболонку нервових волокон головного і спинного мозку. Симптоми розсіяного склерозу різноманітні та численні, до найпоширеніших належать проблеми із зором, м'язова слабкість, проблеми з координацією або пам'яттю, хронічна втома. Вони або наростають поступово, або виявляються у вигляді приступів. Хвороба вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Вона характеризується утворенням хаотично розсіяних вогнищ демієлінізації - втрати мієліну, білої жирової речовини, що покриває аксони - нервові волокна.

Понад вісімсот жителів Полтавщини хворіють на розсіяний склероз. Що треба знати про хворобу?, фото-1

Про захворювання нічого не було відомо до 1835 року, коли французький лікар Ж. Крювелье описав перший випадок. Два роки по тому у Великобританії про хворобу повідомив Р. Карсвелл. До середини 19 ст. вже були відомості про значне число випадків, і в 1868 французький невролог Ж. Шарко підсумовував патоморфологічні ознаки розсіяного склерозу і розробив його діагностичні критерії.

У Полтаві хворих на розсіяний склероз лікують у спеціальному центрі при відділенні неврології ПОКЛ ім. Скліфосовського. Центр діє з 2005 року. Полтава була одним перших обласних центрів, де його створили.

« Щороку у нас проліковують близько 400 людей. Загалом же у реєстрі зафіксовано 811 хворих» - розповідає завідувачка неврологічного віділення ПОКЛ ім. Скліфосовського Олена Вірьовка.

За словами Олени Вірьовки, серед хворих більше жінок. Недуга, переважно проявляється у молодому віці. Але є випадки, коли хворіють діти або люди за п’ятдесят років. Хоча таке явище – рідкість.

« Симптоматика розсіяного склерозу надзвичайно різноманітна. Важливо діагностувати його на ранніх стадіях. Це може зробити тільки фахівець за допомогою різних досліджень - МРТ, аналізів тощо. Щороку ми діагностуємо по 20 – 25 нових випадків розсіяного склерозу. У відділенні хворим надають лікування згідно з протоколами. Препарати, якими лікують розсіяний склероз, спрямовані на лікування симптоматики та на профілактику. Профілактичні ліки хворі отримують за спеціальною державною програмою» - каже Олена Вірьовка.

Вчені світу досі не мають сталої думки, чому у людини виникає розсіяний склероз, але відомо, що найвища захворюваність - серед людей білої раси, які живуть в помірному кліматі. Хвороба не передається у спадок. У списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце - після травм і ревматологічних захворювань.

Раніше ми розповідали Міфи і правда про високий тиск

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хвороба #профілактика #ліки

Коментарі

Оголошення
live comments feed...