Новини компаній
14:00, 15 травня 2019 р.
Надійне джерело
Чому «Полтаватеплоенерго» залишають без фінансування та підтримки місцевих рад?
Новини компаній
У комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» є інвестиційні програми, фінансування яких здійснюється із власних коштів підприємства на потреби, які закладені у тарифах на послуги. Але є ще інша Програма, до якої включені усі ті потреби, які не передбачені у тарифі. До неї входять ремонти будівель, покрівель, покращення зношеної матеріальної бази підприємства, техніки тощо. Із минулого року до цього переліку додалися і послуги із встановлення будинкових лічильників тепла. До цього підприємство встановлювало їх власним коштом. Але після прийняття «Закону про комерційний облік теплової енергії» лічильники можуть встановлювати власники будинків. Тобто – ОСББ або інші органи самоорганізації громадян. А от якщо ОСББ немає, взагалі незрозуміло – хто ж тоді може встановити цей лічильник.
На сьогодні придбаними підприємством, але не встановленими, лишаються понад 100 лічильників тепла для будинків у Полтаві, Карлівці, Решетилівці, Машівці (майже 1300 лічильників підприємство встигло встановити за тарифні кошти – Авт.).
На встановлення одного такого лічильника, враховуючи витратні матеріали та роботу, потрібно близько 20-30 тисяч гривень. Знайти ці кошти можна було б у місцевих бюджетах. Проте влада міст та селищ не поспішає допомагати облаштовувати будинки своїх жителів лічильниками.
- Ми звернулися до усіх міських та селищних рад. І поки що нам усі дружно відмовили, - констатує представник «Полтаватеплоенерго».
Також у «Полтаватеплоенерго» у рамках виконання інвестиційних програм придбали труби для заміни магістральних мереж тепла у місті Полтава. Тепер є труби, але їх просто нікому замінювати! Адже через позицію НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) підприємство не може підвищити своїм працівникам заробітну платню, принаймні до середнього розміру по галузі. Тому кадри йдуть із підприємства, люди виїжджають до Польщі. І зараз із двох бригад, які працювали раніше на заміні магістралей, лишилася одна у складі 3 чоловік.
- Враховуючи, що міняти труби можна лише півроку – у міжопалювальний період, ми просто не встигнемо за цей час виконати заплановані роботи. Ми б могли вирішити це питання, найнявши виконавців для цих робіт, проте на це потрібно близько 2 мільйонів гривень. Ці кошти могли б виділити обласна рада та ОДА, проте і тут виникає проблема, пов’язана із місцевими органами влади, - розповідають на підприємстві.
У ОДА та обласній раді погоджуються виділяти кошти для підприємства лише за умовами співфінансування з боку місцевих органів влади – міст та селищ.
А там поки що ніяк не реагують на звернення комунального підприємства. Таким чином «Полтаватеплоенерго» ризикує не виконати заплановані роботи та не підготувати мережі належним чином до опалювального сезону. А це, у разі виникнення якихось позапланових ситуацій, вже точно буде проблемою і для місцевих органів влади.
Нагадаємо, раніше у "Полтаватеплоенерго" підбили підсумки опалювального сезону.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:47
Вчора
12:15
Вчора
Оголошення
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
18:36, 24 вересня
09:40, 29 вересня
live comments feed...