14:00, 3 травня 2019 р.
Надійне джерело
«Дорослих розстрілювали, маленьких кидали у рови живими!» - активісти нагадали про жахливі факти знищення євреїв у Полтаві (ВІДЕО)
3-го травня у Полтавській міській раді обговорили питання забудови на арт складах. Зустріч вів заступник міського голови Андрій Лямін. Також участь у обговорення прийняв секретар міськради Олександр Шамота.
-Ми зібралися сьогодні, щоб обговорити усі проблемні питання. І вийти із спільним рішенням щодо тих ділянок, які не накладаються на місця можливих захоронень, - пояснив Андрій Лямін.
Після цього на зустрічі виступили представники громадськості. Зокрема – представники єврейської общини. Так, до присутніх звернулася Олександра Супряженко. Вона розповіла, що у листопаді 1941-го року у Полтаві розстріляли її бабусю. А потім зачитала інформацію про розстріли іще близько 3000 євреїв. Читає довідку полтавського історичного архіву.
-23-го листопада 1941-го року євреїв разом із комітетом зібрали на Пушкарівській вулиці. Євреїв пограбували, відібрали цінності, одяг, взуття, розстріляли. І трупи кинули до протитанкових рвів. Дітям мазали губи отрутою. Маленьких кидали до ровів живими… - читає Олександра Супряженко факти про розстріли євреїв восени 41-го року.
На це Андрій Лямін нагадує, що накладання місць можливих поховань є лише по одній ділянці. По інших такої інформації немає. Проте Олександра Супряженко та Станіслав Цись, а також інші представники громадськості наполягають на вивчення території усіх артскладів, а не лише зазначеної ділянки.
-Чому тоді – не усю Полтаву? – цікавиться начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтавської міської ради Юрій Трегубов.
Андрій Лямін зазначає, що площа усіх територій на артскладах – близько 56 гектарів. Роботи із розшуки поховань триватимуть із швидкістю близько 1 гектара на рік. І коштуватимуть – кілька мільйонів за один гектар.
-Ми витратимо на це 50 років і 150 мільйонів! – констатує заступник голови ради.
Втім, представники громадськості наполягають на своєму до кінця. Зрештою, і представники влади, і представники громадськості сходяться на одному – складне питання допоможуть вирішити лише фахівці. Питання продовжать обговорювати 20-го травня. Тоді на нове засідання комісії запросять представників організації «Доля», яка має ліцензію на проведення пошукових робіт. Після зустрічі вони зможуть повідомити точну вартість пошукових робіт. І дадуть фаховий висновок – на яких територіях потрібно проводити такі роботи.
-Наша вимога була, щоб цим займалися фахівці! Щоб провели вишукувальні роботи на території. Після їх проведення можливо має бути перероблена документація на землю і, можливо, перенесений меморіал до реального місця розстрілів! – після комісії резюмувала Олександра Супряженко.
Про підсумки наради від 20-го травня ми розповімо у наших наступних публікаціях.
Раніше ми повідомляли, що на Артскладах планували провести земельний аукціон кількох земельних ділянок.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:58, 28 вересня
09:43, 5 жовтня
08:30, 7 жовтня
live comments feed...