• Головна
  • Із травня полтавці за газ платитимуть менше – Уряд змусив «Нафтогаз» знизити ціну
10:25, 25 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Із травня полтавці за газ платитимуть менше – Уряд змусив «Нафтогаз» знизити ціну

Із травня полтавці за газ платитимуть менше – Уряд змусив «Нафтогаз» знизити ціну

Нині кон’юнктура на ринку газу як в Україні, так і в світі демонструє зниження ціни. Саме тому Уряд 3 квітня 2019 року прийняв Постанову № 293, якою зобов’язав«Нафтогаз» продавати газ населенню дешевше.Згідно з Постановою, державна компанія НАК «Нафтогаз України» зобов’язана з травня знизити ціни на газ для населення, адже якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше. Та чи справді ціна на газ для населення з травня буде нижчою?

Опір

Натомість менеджмент НАК «Нафтогаз України» заявив про підвищення ціни на газ до 9,7-9,8 гривні за кубометр. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив стурбованість нахабством державної компанії НАК «Нафтогаз України», яка «спілкується» зі своїм акціонером – українським народом – мовою шантажу.

«Мені набридло, як імільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію», – наголосив Володимир Гройсман.

Тим часом у НАК «Нафтогаз України» вимагають відмінити так званий режим ПСО, відкривши ринок побутових споживачів для конкуренції між постачальниками. Однак юристи Міністерства енергетики та вугільної промисловості переконують: аби продавати газ населенню дешевше, так зване ПСО відміняти не обов’язково. Адже стаття 11 Закону України «Про ринок природного газу» не обмежує повноважень Уряду щодо кількості актів, які мають бути прийняті стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку.

До речі, експерти зазначають, що скасування режиму ПСО передбачає не лише скасування фіксованої ціни на газ для населення, але і вимог до постачальників газу забезпечувати паливом побутових споживачів, незалежно від того, платять вони за газопостачання, чи ні. Власне, вищезазначена Постанова № 293, крім усього іншого, захищає громадян ще й від ризику залишитись без блакитного палива взагалі.

Спротив подолано

Зрештою, Уряд таки змусив «Нафтогаз» знизити ціну на блакитне паливо для населення: 22 квітня «Нафтогаз» ухвалив відповідне рішення. За дорученням Кабінету Міністрів НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8 247 грн. за 1 тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ № 867 від 19.10.18 р., ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

«Якщо у Європі ринкові ціни падають, то чому «Нафтогаз» не приймає швидких рішень, а починають крутити це питання? Я їх попередив: якщо вони будуть маніпулювати цим питанням, то мені з ними не по дорозі. Як і більшості громадян України. «Нафтогаз» має виконувати соціальну функцію», – наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Власне, з огляду на це, ціна на газ для населення не лише знизиться у травні на 300 грн. за 1 тис. кубометрів, а й продовжить падіння відповідно до світових ринкових тенденцій.

До слова, саме населення є найбільшим споживачем газу в Україні, і воно має право платити менше, коли газ на ринку дешевшає.

«Сьогодні є дуже добра новина. Я поставив жорстку умову монополісту «Нафтогазу» знизити ціну на газ. Урешті-решт вони сьогодні ухвалили рішення, що ідуть на зменшення цін на газ. Поки що у травні – мінус 300 грн. Ринки падають, я думаю, ця динаміка продовжиться. Це добра новина. Я радий, що у них запанував здоровий глузд», – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Також у понеділок, 22 квітня, в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Володимир Гройсман наголосив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.

Раніше ми розповідали Три роки роботи уряду. Що змінилося на Полтавщині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціни #газ #кошти
Оголошення
live comments feed...