• Головна
  • Три роки роботи Уряду. Що змінилося на Полтавщині?
10:32, 16 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Три роки роботи Уряду. Що змінилося на Полтавщині?

Три роки роботи Уряду. Що змінилося на Полтавщині?

Загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності Уряду з Володимиром Гройсманом на чолі суттєво покращилася. Так вважають понад 80 % опитаних «Агентством моделювання ситуацій» експертів, пише сайт Obozrevatel. Чи довів Уряд свою можливість працювати в кризових умовах, брати відповідальність за свої дії?

Обіцянки

 Ще у грудні 2016 року Володимир Гройсман презентував проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року. План базується на 5 основних пріоритетах та містить 85 пріоритетних напрямів діяльності Уряду протягом 2017-2020 років, спрямованих на здійснення послідовних та комплексних реформ. Серед головних пріоритетів: економічне зростання, ефективне врядування, розвиток людського капіталу.

«Цей план передбачає, що конкретно ми зробимо в економіці, щоб вона зростала, як буде покращене врядування у нашій країні, щоби на кожному рівні влада була більш професійною, що будемо робити у секторі безпеки і оборони, як ми будемо розвивати людський капітал, як ми будемо надавати сервіси, щоб люди нормально відчували середовище, в якому вони живуть, як будемо підвищувати соціальні стандарти, як люди будуть отримувати заробітні плати», – наголосив тоді Прем'єр-міністр.

Реальність

 Тож чи все за планом? Скажімо, економічна ситуація. У 2015-му році ВВП воюючої України впав на 9,9%. У 2016-му війна у країні триває, але ВВП зріс на 2,3%. Минулого року ріст ВВП склав 3,2%, а рівень інфляції зменшився  з 43,3% у 2015 році до 9,8% у 2018-му. А це означає, що ті ж таки підвищення мінімальної зарплати і пенсій відбуваються за рахунок збільшення доходів бюджету, а не за рахунок друкування грошей. До речі, про зарплати і пенсії: за час роботи нинішнього Уряду середня пенсія зросла в 1,7 рази, середня ж зарплата зросла вдвічі, мінімальна – втричі. І якщо вже говорити про соціальні стандарти, то варто згадати і про монетизацію житлових субсидій. На Полтавщині програмою субсидіювання охоплено 230 тис. сімей, з них 67  % – це пенсіонери. 33 % – люди непенсійного віку. Середній розмір субсидії в опалювальний період – 1693 гривні. Повна монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші залишаються у споживачів.

Завершується реформа децентралізації, тривають реформи і у медицині та освіті, пенсійній сфері. Щодо останньої, то пенсії вдається піднімати без підняття пенсійного віку.

Крім того, за останні три роки збудовано і відремонтовано 6800 км доріг. Скажімо, на Полтавщині минулого року поточний середній ремонт доріг відбувався у 5-ти районах. Паралельно з проведенням поточних середніх робіт, у області автошлях ремонтували і капітально (наприклад, Лохвиця — Вирішальне та Машівка — Нехвороща). А ось приклад, який не помітити важко, – реконструкція траси М-03 (Київ – Харків – Довжанський) на ділянці Лубни – Полтава.

Перспективи

 Головний економічний акцент роботи українського Уряду цього року –прискорення економічного зростання на понад 3%. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав в ефірі телеканалу «Віта» (м. Вінниця).

«Цього року ми працюємо, аби в 2019 році економіка стабільно зростала більше 3%. Будемо продовжувати робити капітальний ремонт країни, інвестувати ресурси в дороги, інфраструктуру, будемо розбудовувати об’єкти соціальної інфраструктури. Будемо продовжувати реформи, впроваджувати Нову українську школу, наводити лад у медицині. На первинці вже відбулися титанічні зміни. Тепер їх треба закріпити, ситуація буде покращуватися», – наголосив Володимир Гройсман.

Отож, нині найважливіше – зберегти взятий темп реформ, не скотитися в хаос. Серед змін, які вже стали незворотніми, – медична, освітня та пенсійна реформи, децентралізація. Нині держава фінансує інфраструктурні проекти в регіонах, розвиток сільської медицини, підтримку агровиробників. Скажімо, полтавські аграрії за 2018 рік отримали понад 160 млн. грн. завдяки державним програмам підтримки тваринництва, відшкодування кредитів за придбання вітчизняної техніки; діє і окрема програма підтримки фермерства.  Доступнішими стають і адміністративні послуги –  по всій країні створено  775 ЦНАПів, де кожен може отримати послуги в комфортних умовах.

Отож, не зважаючи на війну з Росією, протидію започаткованим реформам з боку чиновників на різних рівнях, недостатню ефективність Верховної Ради (саботаж депутатів і фракцій)  зміни є. Головне, щоб вони тривали.

 Раніше ми розповідали До кінця року під Полтавою запрацює новий басейн

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#уряд #економіка #ситуація

Коментарі

Оголошення
live comments feed...