• Головна
  • Електронні медкнижки, гарантований пакет послуг та ще багато нового: на Полтавщині стартує другий етап медичної реформи
13:40, 19 лютого 2019 р.

Електронні медкнижки, гарантований пакет послуг та ще багато нового: на Полтавщині стартує другий етап медичної реформи

Електронні медкнижки, гарантований пакет послуг та ще багато нового: на Полтавщині стартує другий етап медичної реформи

Починаючи з 1 квітня в Україні стартує другий  етап медичної реформи. Буде запроваджено електронні медичні книжки та лікарняні, а також рецепти на програму «Доступні ліки». Так розпочнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги.  Крім того, впровадять гарантований пакет медичних послуг. Його обсяг визначатиметься з урахуванням потреб пацієнтів, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг.

З 1 липня  нова модель фінансування почне працювати в поліклініках. Вони працюватимуть за принципом «кошти йдуть за пацієнтом». За направленням лікаря можна буде отримати понад 50 лікувальних і діагностичних процедур.

Електронні медкнижки, гарантований пакет послуг та ще багато нового: на Полтавщині стартує другий етап медичної реформи, фото-1

Про старт нового етапу медичної реформи на Полтавщині на апаратній нараді поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак:

       – 70% медзакладів вже отримали статус неприбуткових комунальних підприємств. Активно впроваджуємо комп’ютиризацію робочих місць. Нині ми ввели в електронний облік хворих за три роки, за формою 066/о. Всі 56 медичних закладів передали в тестовому режимі на НСЗУ таку форму пролікованих пацієнтів. Саме на базі нашої області відпрацьовується механізм, який запрацює в Україні з 1 січня 2020 року. Наша задача перейти на інші, якісніші механізми роботи, – розповів Віктор Лисак.

Також він зазначив, що Перший територіальний підрозділ Національної служби здоров’я створять на Полтавщині. Оскільки область є лідером з медичної реформи.

За словами Віктора Лисака нині зросла заробітна плата лікарів та медичних сестер.

   – Зарплата сімейного лікаря зросла в рази. 10 тис грн отримує медична сестра та від 15-22 тис грн –лікар», – розповів Віктор Лисак.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що нині багато хто хибно сприймає медичну реформу та спекулює на зарплатах лікарів.

       – Ми повинні показати людям ефективність використання бюджетних грошей. Чомусь всі думають, що за рахунок обласного бюджету потрібно реформувати всю медичну галузь регіону. Якщо ж  говоримо про первинну ланку, то це відповідальність голови ОТГ чи сільської ради. Якщо мова йде про вторинну ланку – це відповідальність міського голови  чи голови РДА. Деякі керівники вкладають гроші в реконструкцію медзкладів. Моя ж думка, стіни і вікна пацієнта не лікують. Тому профільний департамент до кінця місяця повинен зробити повний моніторинг всіх ланок медичних закладів області та відповідно прозоро показати заробітну плату лікарів та керівників медичних установ», – наголосив Валерій Головко

Віктор Лисак нагадав, що в 2018 році відбулося реформування первинної ланки медико-санітарної допомоги. 73% населення області підписали декларації з сімейним лікарем. Щоденно укладається 1500 договорів. Заклади первинної ланки змінили свій статус і стали комунальними неприбутковими підприємствами. Вони отримали на 35-40 % більше фінансування, ніж коли  фінансувалися через медичну субвенцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медреформа #медичнареформа #реформа #медзаклади
Оголошення
live comments feed...