• Головна
  • В День Соборності України очільники обласних рад закликали до єднання
13:22, 22 січня 2019 р.
Надійне джерело

В День Соборності України очільники обласних рад закликали до єднання

В День Соборності України очільники обласних рад закликали до єднання

Голови Полтавської обласної ради Олександр Біленький, Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, Харківської обласної ради Сергій Чернов, в.о. голови Луганської ОДА, обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин записали відео-привітання з Днем Соборності України.

На відео керівники областей читають вірш “Єдина Україна” Дмитра Чередниченка

Історія Дня Соборності – це історія політичної боротьби та зрад, єднання та самопожертви.

"Віднині зливаються в одне віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є лише одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

Але шлях о справжнього єднання був ще попереду.  Було все: героїчний опір загарбникам і колаборантство, спроби розмивання української національної та релігійної ідентичності й самовіддана боротьба українських патріотів за кожен клаптик землі, за кожне українське серце, за українську душу…

Слова про єднання по особливому зазвучали в наші час, вони жодним чином не втратили актуальності. Історики, публіцисти та громадські діячі досі намагаюся відповісти на питання :  чи був шанс у Єдиної соборної української держави в 1918-19 роках? Так, був. І ті події мають стати для нас уроком! Тоді українцям не вистачило єдності, і сьогодні це не має повторитись! Ми будемо програвати щоразу, коли ми роз’єднані.  Щоб перемогти, щоб побудувати успішну країну – ми маємо бути разом! Адже права на старі помилки у нас більше немає.

До цього закликають очільники областей з усіх куточків України.

Ми – всі різні. Але у єдності – наша сила!

 Відео розмістив на своїй сторінці у facebook голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який ініціював акцію

Раніше ми повідомляли Сьогодні День Соборності України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вітання #соборність #свято

Коментарі

Оголошення
live comments feed...