• Головна
  • Десять полтавських абітурієнтів безкоштовно навчатимуть у литовському ВНЗ
09:30, 19 січня 2019 р.
Надійне джерело

Десять полтавських абітурієнтів безкоштовно навчатимуть у литовському ВНЗ

Десять полтавських абітурієнтів безкоштовно навчатимуть у литовському ВНЗ

Полтавська делегація в Литві вирішувала питання освіти та економічної співпраці

Зокрема,  у Вільнюсі полтавці відвідали Вільнюський колегіум – інститут прикладних наук, місцеву школу та зустрілася з Міністром Економіки, освіти та бізнесу. Напрацювали цілу низку попередніх домовленостей про співпрацю та взаємодію

Представники Полтавської міськради і виконкому відвідали один із провідних литовських вузів - Вільнюський колегіум.

Десять полтавських абітурієнтів безкоштовно навчатимуть у литовському ВНЗ, фото-1

Система освіти в Литві дуже сильно орієнтована на співпрацю з бізнесом, який формує порядок денний. Бізнес орієнтує заклади в трендах на ринку праці, бере активну участь у формуванні навчальних програм, практикуючі підприємці готують і читають у вишах факультативи і курси, водночас залучаючи студентів до практики та відбираючи собі спеціалістів. Тут широко розвинута професійна практика. Висока мобільність студентів між всіма навчальними закладами ЄС. Це дає змогу в короткий час робити поправку на вітер і завжди випускати спеціалістів, які затребувані на литовських підприємствах та надавати студентам перше робоче місце ще до закінчення навчання.

Десять полтавських абітурієнтів безкоштовно навчатимуть у литовському ВНЗ, фото-2

 Полтавські представники зацікавились таким підходом. Керівництво колегії натомість готове ділитись усіма набутками в цьому напрямку. Є кілька стратегічних досягнень у цих перемовинах. Зокрема, представники Колегіуму готові приїхати до Полтави на економічний форум, щоб широкому загалу розповісти про переваги своєї системи. А найголовніше – наші делегати домовилися про виділення 10 місць для абітурієнтів Полтави та області. Десятеро найкращих випускників за результатами навчання в школі зможуть у рамках цього партнерства абсолютно безкоштовно отримати освіту в Вільнюському колегіумі та європейський диплом. Таким чином ми забезпечимо місто і регіон висококваліфікованими кадрами з сучасними знаннями.

Відвідали також і одну з вільнюських шкіл, яка однією з перших ще 15 років тому запровадила систему електронного щоденника, чим фактично позбулася паперової роботи. Весь документообіг відбувається онлайн. Вчителі, батьки і діти 24/7 мають доступ до освітнього процесу. Оцінки, домашні завдання, відвідуваність, рейтинги - усе доступно на спеціальному порталі. Вже незабаром цю систему плануємо запустити в області. Делегати Полтави провели попередні перемовини, понад півтори години тестували різний функціонал системи «Моя школа».

Десять полтавських абітурієнтів безкоштовно навчатимуть у литовському ВНЗ, фото-5

У рамках візиту зустрілися також із Міністром економіки Литви Віргініюсом Сінкявічюсом. Чиновник уважно вислухав пропозиції щодо співпраці з полтавською владою в напрямку розвитку міста та регіону, залучення литовського бізнесу та інвесторів до співпраці. Обговорили також можливість заручитись підтримкою литовців та включити Полтаву в перелік регіонів де будуть реалізовуватись проекти Плану Маршала та освітні проекти, які можуть бути реалізовані із залученням коштів Євросоюзу у Полтаві.

Раніше ми повідомляли Полтава налагоджує співпрацю з Литвою

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#делегція #візит #співпраця

Коментарі

Оголошення
live comments feed...