• Головна
  • Полтава налагоджує співпрацю з Литвою
18:30, 16 січня 2019 р.
Надійне джерело

Полтава налагоджує співпрацю з Литвою

Полтава налагоджує співпрацю з Литвою

Делегація Полтавської міської ради відвідала з робочим візитом Литву. Серед пріоритетних завдань – налагодження дружніх стосунків з керівництвом литовських муніципалітетів, владою Литви обмін досвідом і реалізація кращих ініціатив і досягнень в управлінні містами, яких вдалося досягнути литовцям.

Зокрема в м. Каунас Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та заступник міського голови Тетяна Юрченко ознайомилися з досвідом розвитку цього міста, яке своїм розміром, населенням, інфраструктурою, виглядом  і в багатьох інших параметрах економічних, політичних схоже на Полтаву. Голова «мерської» фракції місцевого муніципалітету вислухав усі питання та пропозиції і заявив, що готовий підтримувати подальші зв‘язки задля спільної подальшої роботи над розвитком Полтави.

Полтава налагоджує співпрацю з Литвою, фото-1

Олександром Шамота, депутат облради Валерій Прядко, заступник міського голови з економічних та соціальних питань Тетяна Юрченко мали цілу низку зустрічей з парламентарями литовського Сейму, зокрема з заступником віце-спікера та головою Комітету з міжнародних відносин Гедімінасом Кіркіласом.

« - Від перших осіб Литви нашій делегації вдалося отримати масу корисної інформації щодо стратегій розвитку міста та залучення інвестицій. Зокрема проговорили реальну перспективу участі Полтави та області в залученні інвестицій та їхнього цільового використання для розбудови міста через програму План Маршала. Приємно, що литовці готові йти на зустріч і допомагати нам у Полтаві будувати справжнє європейське місто з усіма наслідками, які звідси витікають: новим підходом до управління, новою інфраструктурою, соціальною політикою», - розповів про результати перемовин Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

Литовці відзначили, що історії двох країн настільки схожі, що й не дивно чому українці приїхали до них переймати досвід, адже це цілком логічний шлях, який вони вже пройшли.

«- Литві та Україні вже дуже давно не потрібно доводити один одному свою прихильність один до одного та готовність до співпраці. А після Майдану та Революції гідності Україна для литовців стала двоюрідною країною», - такими словами прокоментував майбутню співпрацю президент Торгово-промислової палати Литви Сігітас Леонавічус.

« - Ми провели багато зустрічей з литовською владою, керівниками міст, торгово-промислової палати. Резюмуючи зустрічі в Каунасі, Сеймі та в ТПП потрібно відзначити, що всі єдині в одному - Полтаві для розвитку та розбудови потрібно зламати стару пострадянську бюрократичну систему та оптимізувати структуру менеджменту міста, підвищити його ефективність. Уже за кілька тижнів ми плануємо провести в місті великий економічний форум, на який уже, можливо, приїдуть потенційні інвестори, зокрема з Литви. Утім, для того, щоб отримати таку співпрацю, потрібно створити для закордонного бізнесу безпечні та комфортні умови», - зазначила заступник міського голови з економічних і соціальних питань Тетяна Юрченко.

Учасники делегації підкреслили, що їдуть додому не з порожніми руками, адже отримали величезний фронт робіт, завдань і відкритих для роздумів і обговорень питань, вирішення яких дасть змогу створити Європейське місто в середині України і дати приклад іншим українським містам.

Раніше ми повідомляли Полтавські комунальники продовжують боротися з наслідками стихії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#міська рада #делегація #співпраця

Коментарі

Оголошення
live comments feed...