• Головна
  • Святий вечір: традиції та звичаї Полтавщини
15:30, 6 січня 2019 р.
Надійне джерело

Святий вечір: традиції та звичаї Полтавщини

Святий  вечір: традиції та  звичаї Полтавщини

Завтра православні християни зустрічатимуть одне з найвеличніших свят –Різдво Христове, а передує йому Святий вечір.

З раннього ранку полтавці поспішали причепурити оселю, владнати усі нагальні справи, попоратися по господарству і як стемніє, накривали стіл.

На покуті, біля образів, господар ставив ритуальний сніп пшениці - дідух, що символізував достаток та багаті врожаї.

Як з`являється у небі перша зоря,   родина сідає вечеряти . Спочатку найстарший член родини читає молитву, дякуючи Богові за рік, що минув, та просячи благословення на майбутнє . Не забували і про небіжчиків. Їх згадували поіменно, приказуючи : «Царство їм небесне, хай легенько лежиться,  а нам легко живеться».  Свят вечір називали багатим, багатим був і стіл- неодмінно готували кутю і  одинадцять пісних страв.

Кутю, накриту вишиваним рушником, урочисто вносила хазяйка, а всі присутні куштували з горщика по черзі.

Після домашньої вечері діти обов*язково мали почастувати своїх хрещених . Брали вузлики з гостинцями , і йшли по їхніх домівках. Але найвеселішим атрибутом свят-вечора було колядування, коли молодь збиралася у гурти і ходила по селу, вітаючи усіх . У кожному дворі розігрували справжню виставуз віншувальних пісень колядок та жартівливих сценок.

Настрій на свят-вечір був особливо піднесеним, з вечірньої служби люди поверталися, вітаючи одне одного «Христос рождається! Славімо його!» Не забудьте і ви привітати цього вечора своїх рідних знайомих, адже, за традицією, не можна Свят вечір зустрічати наодинці. І не забудьте , за звичаєм наших предків віднести вечерю хрещеним.

Раніше ми повідомляли У галереї мистецтв можна побачити "хрещену" ікону Гоголя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#звичаї #традиції #різдво

Коментарі

Оголошення
live comments feed...