• Головна
  • Чи повинні лікарі ходити на виклик до полтавців? Пояснює Уляна Супрун
10:00, 15 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Чи повинні лікарі ходити на виклик до полтавців? Пояснює Уляна Супрун

 Чи повинні  лікарі ходити на виклик до полтавців?  Пояснює  Уляна Супрун

Дуже часто у поліклініках  нам говорять,  що з реформою медицини виклик сімейного лікаря додому до пацієнта  – це архаїзм, який залишився в минулому і відтепер, аби отримати допомогу, пацієнт має тільки самостійно прибути на прийом. Чи так це ?  Питання ми адресували виконуючій обов*язки міністра охорони здоров*я Уляні Супрун під час брифінгу, що відбувся в рамках її візиту до Полтави.  

« Ніхто не відміняв можливості для лікарів прибути на виклик додому до пацієнта, це ніде не прописано» - рішуче запевнила Уляна Супрун:

« - Раніше було так. Хворий телефонував до поліклініки, і лікар йшов на виклик, навіть не знаючи,  чого і за якою причиною він іде до пацієнта. Зараз все має відбуватися по – іншому.Ви телефонуєте не поліклініку, а безпосередньо самому лікарю, або медсестрі, яка працює разом з ним. Пояснюєте проблему і разом вирішуєте питання щодо візиту вашого медика до вас додому.Це – винятково ваші стосунки з лікарем. Якщо ви не знаходите з ним  порозуміння, і вас щось не влаштовує, ви шукаєте собі іншого. Для того і запроваджено декларування, аби ви могли обрати собі медпрацівника, який максимально вас влаштує. Це стимулює лікарів працювати краще, між ними виникає конкуренція».

Однак, хоча Уляна Супрун говорить про особистий дзвінок лікареві, полтавські пацієнти, здебільшого, телефонують все – таки у реєстратуру. Уляна Супрун наголошує:

« -  Ви маєте право наполягати на необхідності прямого спілкування зі своїм лікарем. За вашою вимогою в  реєстратурі вам зобов*язані це право надати. І вже під час бесіди  вирішите, чи необхідний вам візит медика додому, чи вам, можливо, треба викликати екстрену допомогу»

 Чи повинні  лікарі ходити на виклик до полтавців?  Пояснює  Уляна Супрун, фото-1

 Обираючи собі лікаря для укладення декларації, можете звернутися до приватних центрів.

«Національна служба здоров*я – це є ваш страховик, і на лікування для всіх громадян закладені кошти державою.  Лікування можна отримати і в державному закладі, і в приватному, який уклав з нами відповідну угоду» - говорить очільник служби Олег Петренко:

« - У більшості закладів висить перелік того, що з послуг вам оплатила держава. Стосовно кількості приймів взагалі немає ніяких обмежень. Обрати приватного лікаря просто – ви відкриваєте сайт Національної служби здоров*я. Знаходите розділ «укладені договори – полтавська область» Там перелічені всі заклади ,  всі договори і перелік послуг. Ви дивитеся, і дізнаєтеся, за які саме послуги за вас вже заплатила держава. Ми просто ще не звикли, що держава однаково платить за вас, якщо ви йдете у комунальний заклад і в приватний. За уточненнями , пропозиціями чи скаргами ви можете звернутися у контакт – центр Національної служби здоров*я. Наш контактний номер : 16 – 77».

Раніше ми розповідали Уляна Супрун пообіцяла полтавським лікарям зарплату 25 тисяч гривень 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарі #реформа #декларації
Оголошення
live comments feed...