• Головна
  • Що у Полтаві роблять, щоб місто перестало бути смітником?
13:11, 5 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Що у Полтаві роблять, щоб місто перестало бути смітником?

Що у Полтаві роблять, щоб місто перестало бути смітником?

5-го грудня у Полтавській міській раді громадська організація Ekoltavaпрезентує проект під назвою «Візія майбутнього: поводження із твердими побутовими відходами у Полтаві». Презентацію проводить технічний фахівець з питань відходів Максим Макуха. Близько години розповідає про оптимальне поводження із відходами у місті – їх сортування, переробку та утилізацію. Демонструє слайди, як сміття, яке генерує Полтава, можна розкладати за категоріями. Яке сміття можна відсортовувати і відправляти на вторинну переробку, яке можна використовувати у компостах, а яке, зрештою потрапить на полігон.

Говорить представник «Ekoltava», як про віддалену перспективу, і про рекультивацію Макухівського сміттєзвалища. Як позитивний приклад наводив міста у світі, де на місці колишніх звалищ зводили стадіони, житлові квартали, утворювали екологічно чисті зони. Одним із таких прикладів було величезне звалище неподалік Нью-Йорку, яке стало зоною відпочинку та популярним місцем для забудови.

На презентації присутні представники міської влади. Зокрема секретар міської ради Олександр Шамота та заступник міського голови Олексій Чепурко. Останній коротко розповідає про те, що міська влада вже зробила і робить для цивілізованого поводження із відходами.

1) На сміттєзвалищі вже не приймають вторинну сировину приватники, це робить КАТП-1628, яке, сподіваються у міськраді, буде заробляти на цьому гроші.

2) КАТП-1628 власними силами переобладнує 290 закуплених минулого року баків для роздільного збору сміття.

3) Місто оголосило тендери на придбання 5 сміттєвозів із боковим завантаженням та 3 із заднім завантаженням, для того, щоб вивозити контейнери.

4) Оголошують тендер на придбання 70 контейнерів 8-кубових для великогабаритного сміття. Також тендер на придбання 2 автомобілів, які маніпуляторами будуть забирати ці контейнери.

5) Закладають кошти на те, щоб кожен контейнерний майданчик був огороджений. КАТП розробляє схеми цих майданчиків.

6) Буде пропозиції до всіх ОСББ та ЖБК – поставити їм баки для сортування сміття. Кожен ОСББ зможе не лише відсортовувати сміття, але і потім реалізовувати його і отримувати кошти на свою діяльність.

Раніше ми писали про те, що полтавці виносиять до контейнерів старі унітази, дивани та шафи.

#місто #сміття #Полтава #Чепурко #Шамота
Оголошення
live comments feed...