• Головна
  • «Доведіть, що це не кіоск»: власники прибудови до історичної будівлі в Полтаві вимагають не зносити їх МАФ
14:23, 3 грудня 2018 р.

«Доведіть, що це не кіоск»: власники прибудови до історичної будівлі в Полтаві вимагають не зносити їх МАФ

«Доведіть, що це не кіоск»: власники прибудови до історичної будівлі в Полтаві вимагають не зносити їх МАФ

У рамках круглого столу, у якому беруть участь власники МАФів, які встановлені незаконно або позбавлені паспорту прив’язки, розглядають питання знесення прибудови до історичної будівлі в центрі Полтави. До колишнього кінотеатру ім. Котляревського власники розважальних закладів і ресторанів, які знаходяться в будівлі, прибудували споруду на основі дозволу, отриманого від Полтавської міської ради.

МАФи, малі архітектурні форми, для більшості міст нині є однією з найбільш актуальних та болючих тем у взаємовідносинах між місцевими підприємцями та міською владою.

За багато років проблема з МАФами обросла цілим клубком міських конфліктів та проблем. Той клубок містить у собі серед іншого тіньові схеми у видачі дозволів на розташування малих архітектурних форм та корупційну складову.

За часів мерства Олександра Мамая підприємство «Старнайт», яке і володіє усіма вище перерахованими розважальними закладами у будівлі кінотетару, отримало дозвіл на розміщення МАФу – тимчасової пересувної споруди, яка не має закритого приміщення, для тимчасового перебування людей, у якому може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності (витяг з Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

Нещодавно Полтавська міська рада скасувала паспорт прив’язки об’єкту оскільки споруда не є вже малою архітектурною формою, а капітальною спорудою. Таким чином, у місячний термін підприємці мали б прибрати «МАФ». Підприємці не бажають виконувати рішення ради. На сьогоднішньому засідання Дмитро Собакар, один з власників підприємства, заявив, що його споруда – МАФ, і якщо хтось з цим не згодний, то хай доведе це в суді.

Також Дмитро Собакар заявив, що будівельні роботи в приміщенні історичної будівлі – реконструкція, погоджена з Міністерством культури України. Натомість представниця ОДА і архітектор Ірина Особік повідомила, що жодного погодження на це будівництво «Старнайт» не отримувало.

Проблемні МАФи – «Космолот» на Чапаєва і кіоск на розі Небесної сотні і Стрітенської – також обговорили на круглому столі. Власник першого зламав ногу і розмову з ним перенесли. Його паспорт прив’язки скасовано через перевищення допустимого розміру будівлі на 130 квадратних метрів (замість 30 побудував 160). Кіоск на перехресті також має бути знесений попри протести його власниці Олени Дрозд, оскільки його встановлено в межах "червоної лінії" без погодження з поліцією. Натомість Олена Дрозд вимагає 10 мільйонів гривень компенсації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МАФ #старнайт #прибудова #котляревського
Оголошення
live comments feed...