• Головна
  • У Полтаві може зменшитися кількість аптек, а ліки продаватимуть тільки за рецептом
13:20, 29 листопада 2018 р.

У Полтаві може зменшитися кількість аптек, а ліки продаватимуть тільки за рецептом

У Полтаві може зменшитися кількість аптек, а ліки продаватимуть тільки за рецептом

Як відомо, 12 липня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8591,  авторами якого є  народні депутати Ірина Сисоєнко, Анна Романова, Тарас Кремінь, Оксана Кужель, Ольга Богомолець, Олена Кондратюк, Ірина Геращенко, Олег Мусій та Андрій Шипко.

Згідно із запропонованими нормами, ліки дозволять продавати лише в аптеках та аптечних пунктах, які можна буде відкривати не ближче півкілометра одна від одної - пише агентство «Уніан». Також у разі ухвалення закону скасують аптечні мережі: окремим підприємцям дозволять тримати єдину аптеку, а компаніям — не більше чотирьох  в межах однієї області. Всього вісім аптек дадуть відкрити фірмам тільки в тому випадку, якщо вони займаються виробництвом ліків. При цьому засновників у фірми-аптеки повинно бути не менше трьох, й у них не повинно бути інших аптек. Якщо ж підприємець захоче відкрити свою аптеку, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю "Фармація".

Законопроект викликав бурхливу реакцію громадськості. Адже ці пропозиції зменшать конкуренцію, відтак ціни у аптеках зростуть. На це Ірина Сисоєнко відповіла у фейсбуці так:

"Жоден народний депутат, який є співавтором даного законопроекту, не має на меті закривати жодної аптеки, яка на сьогодні вже існує.

Тому я дуже прошу не маніпулювати тим, що цей законопроект направлений на закриття аптек в Україні", - написала вона.

Разом з тим, Сисоєнко відразу ж додала, що законопроект (8591) має на меті "припинення збільшення кількості тих аптечних точок, які ростуть як гриби".

За її словами, продаж лікарського засобу в аптеці - це є безпосереднє втручання в здоров'я кожної людини, яка переступає поріг аптеки.

"Тому потрібно нести відповідальність за фармацевтичну послугу, як і за медичну послугу", - вважає політик.

Автори ініціативи  наполягають на тому, щоположення законопроекту цілком співпадають з положеннями діючих законів високорозвинених країн Європи, зокрема таких, як Польща, Німеччина, Італія, Іспанія, Франція, Норвегія, Португалія, Латвія, Угорщина тощо.

Раніше ми повідомляли У Полтаві на території пологового будинку у аптеках завищували ціни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аптеки #ціни #ліки
Оголошення
live comments feed...