• Головна
  • Школа при Полтавському ортопедичному санаторії житиме за новими правилами
15:30, 22 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Школа при Полтавському ортопедичному санаторії житиме за новими правилами

Школа при Полтавському  ортопедичному санаторії житиме   за новими правилами

В  санаторних  школах можуть отримувати загальну середню освіту діти, що потребують тривалого лікування.

«Наразі в Україні санаторні школи – це єдиний тип закладу загальної середньої освіти, де діти можуть поєднувати реабілітацію з навчанням. Там одночасно працюють медичні та педагогічні працівники. У них передбачено режим подовженого дня, що дає кожній дитині можливість і підтримувати здоров’я, і набувати потрібні знання та компетентності. Причому, це може бути на різних рівнях освіти – від дошкільної до профільної», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Навчання в санаторній школі відбувається за індивідуальним підходом, індивідуальною освітньою траєкторією та в оздоровчо-щадному режимі. Його визначає медико-педагогічна комісія закладу, яка моніторить стан здоров’я та особливості розвитку кожної дитини. Для тих учнів, які мають труднощі у навчанні, Положення передбачає можливість проведення додаткових індивідуальних, групових занять та консультацій.
Санаторні школи забезпечують навчання для дітей з такими видами захворювань: сколіоз,цукровий діабет, малі та неактивні форми туберкульозу,захворювання серцево-судинної системи, психоневрологічні захворювання,хронічні неспецифічні захворювання органів дихання та травлення.
Термін перебування дитини в інтернаті санаторної школи встановлюється індивідуально за лікарським призначенням. Як правило, він становить не більше року.
Для того, щоб посилити батьківську відповідальність за дітей, що навчаються у санаторних школах-інтернатах, Положення забороняє батькам залишати дітей у закладі на канікули. У випадку, якщо вони хочуть лишити дітей у школі на вихідні, батьки мусять повідомити про це відповідні соціальні служби.
Гранична наповнюваність класів в санаторних школах – 20 учнів. Тривалість уроку – залежно від класу – від 35 до 45 хвилин, а окремих індивідуальних чи групових занять – 20 та 40 хвилин відповідно. Для кожного з видів шкіл відповідно до захворювань їх вихованців прописано особливості організації навчання та лікування.
Нагадуємо, що вже підготовлено проект положення, яке дозволить створити умови для навчання всіх українських дітей, що тимчасово перебувають на лікуванні в медичних закладах. Наразі відповідний спільний наказ МОН та МОЗ перебуває на фінальній стадії затвердження - інформує урядовий портал.
Зокрема, у Полтаві така школа діє при обласному санаторії для дітей з порушеннями опорно - рухового апарату.

Раніше ми повідомляли У Полтаві говорили, як зробити навчальні заклади доступними для дітей з особливими потребами

#діти #санаторні школи #захворювання
Оголошення
live comments feed...