• Головна
  • Сьогодні у театрі ім. Гоголя прем*єра - «Політ над гніздом зозулі»
08:30, 15 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Сьогодні у театрі ім. Гоголя прем*єра - «Політ над гніздом зозулі»

Сьогодні у театрі ім. Гоголя прем*єра -  «Політ над гніздом зозулі»

Задум про постановку найвідомішого дітища Кена Кізі у гоголівців визрівав давно. Втілення його у життя стало можливим завдяки режисеру Сергію Павлюку (м. Херсон). Полтавський глядач вже знає Павлюка за виставами « Остання любов гетьмана», «Майстер і Маргарита», «Страшна помста».І ось – нова робота. Після допрем*єрного показу соцмережі вибухнули гучними епітетамиі компліментами. Здається, у репертуарі нашого театру з*явився ще один фаворит глядацьких симпатій

Сюжет вистави загальновідомий – до психіатричної лікарні з усталеними правилами та розміреним ритмом життя потрапляє черговий пацієнт. Рендл Макмерфі отримав вирок суду – шість місяців ув*язнення. Та замість відсидіти термін, він прикидається психом. З миті, коли він переступив поріг клініки, у житті мешканців закладу все змінюється. Протягом вдвох годин ви спостерігатимете за бурхливим розвитком подій. Сергія Павлюка називають майстром метафор. Тому алегоричних питань і паралелей у спектаклі безліч.

Книга Кізі вийшла у світ у 1961 році. Вона одразу стала настільною книгою для хіпі, маніфестом покоління. Тоді « Лос-Анджелес Таймс» писала : « Над зозулиним гніздом» - це грубе, спустошуюче і чесне зображення меж між безумством і здоровим глуздом. Якщо хто-небуть захоче відчути пульс нашого часу , нехай читає Кізі. І якщо все буде добре , і не зміниться суть речей , його будуть читати ів наступному столітті».

Як бачимо, на актуальності, ні гостроти книга не втратила, її перевидають і перечитують все нові і нові покоління, кожного разу знаходячи щось своє.

Дійство, створене Сергієм Павлюком – динамічне, об*ємне, текст ідеально адаптований ( фірмова родзинка усіх вистав режисера), герої існують у прозорих кубах – кімнатах ( креатив художниці Ірини Клеменченко). Кожен актор – абсолютно «на своєму місці».

Макмерфі – засл. Артист України Олександр Любченко,вождь – Тимофій Зінченко, сестра Ретчед – заслужена артистка України Тетяна Любченко, Гардінг – Сергій Озерянко, Біллі – Тарас Краюха, Скенлон – Геннадій Продайко, Чезвік - Віталій Крапіва , Мартіні – Сергій Жмурко, Раклі – заслужений артист України Володимир Морус. А Також Тетяна Беленька , Юліана Романова, Олександр Князь, Наталія Кожухаренко, Артем Батрак, Олександр Збаразький, Олександр Бородавка

«Мене питали – чи побував я психіатричній лікарні, аби реалістично відтворити атмосферу? Навіщо, я ж 12 років працюю у театрі, це її повноцінна філія!»

« Політ над гніздом зозулі » - 88 вистава у послужному списку Сергія Павлюка.

« Сказати, що я все самостійно придумав і відтворив, звісно, не можу. Це наш колективний проект. Є художники, актори, які допомагали втілювати задум. Так, ви побачите певні паралелі з нашим часом, коли у центрі – історія боротьби особистості і системи.

Директор театру Олексій  Андрієнко мене запрошує робити постановки у вас, і найлегше для мене те, що він сам обирає матеріал. «Майстер і Маргарита», « Страшна помста» - ну де б я зміг ще поставити такі вистави?

Мене питали – чи побував я психіатричній лікарні, аби реалістично відтворити атмосферу? Навіщо, я ж 12 років працюю у театрі, це її повноцінна філія! Хоча деякі предмети , які ви побачите на сцені, дійсно привезли з психіатричної лікарні. Загалом, постановка дороговартісна. Для декорацій використовували оргскло, жалюзі – все це досить крихке, боюся, що доведеться з часом поновлювати .

Я людина, яка ставить злюдьми, для людей і про людей.

З акторами полтавського театру я працюю вже кілька років, встиг усіх вивчити , часу для постановки було дуже мало – всього один місяць.Працювали потужно , можливо, під час репетицій когось ненароком ображав, але одразу в таких випадках вибачаюся.

І раз ми вже дійшли до фіналу, і стоїмо на порозі прем*єри, і при цьому я нікого не вбив і ніхто не вбив мене – значить, все у нас добре! ( сміється)

Як я налаштовую на роботу акторів ? Я роблю великі очі, витріщаю їх, кажуть погляд мій дуже страшний!

Про що мрію у житті? Мрію про ще одну дитину. Зараз у нас четверо. А ще .. напевно, про не великий і дуже  затишний дім!

 Раніше ми розповідали Тартюф зібрав аншлаг у Полтаві

#театр #постановка #Сергій Павлюк #актори
Оголошення
live comments feed...