• Головна
  • Нікому не потрібний? «Полтававодоканал» кинули напризволяще і міська, і обласна влада
16:46, 11 жовтня 2018 р.

Нікому не потрібний? «Полтававодоканал» кинули напризволяще і міська, і обласна влада

Нікому не потрібний? «Полтававодоканал» кинули напризволяще і міська, і обласна влада

99% каналізаційної мережі міста повністю зношені і якщо нічого не робити, то вже дуже скоро результати цього можуть бути катастрофічними. Про це на засіданні комісії з ЖКГ обласної ради розповів директор КП «Полтававодоканал» Василь Воротинцев

          –  Минулого тижня ми зустрічалися з в.о. міського голови Полтави Олександром Шамотою і його профільним заступником Олексієм Чепурком. Цього року міська рада профінансувала деякі наші проекти на 26 мільйонів гривень, тому і вдалося відремонтувати 27 аварійних колекторів, а не 3, як минулого року. Розмовляли про передачу ливньової каналізації на баланс «Полтававодоканлу», тому що зараз вона фактично не належить нікому. А оскільки у «ливньовку» неконтрольовано врізаються мешканці приватних будинків, МАФи і магазини, то туди потрапляють каналізаційні стоки, які своїми їдкими газами руйнують труби. Через це ливнева каналізація міста у дуже плачевному стані.

Для комплексного вирішення проблем аварійності міської каналізаційної системи комунальному підприємству «Полтававодоканал» потрібно 600 мільйонів гривень. Керівники підприємства запропонували міській і обласній владі за схемою співфінансування виділяти ці кошти протягом 3 років – по 100 мільйонів гривень щороку. Для Полтавської області, яка є однією з найбагатших областей України, це не така велика сума.

Але депутати відмовилися від такого варіанту, запропонувавши віддати КП «Полтававодоканал» на баланс міста Полтави. Вони аргументували це тим, що вся область має інші проблеми і не повинна допомагати полтавському підприємству. Депутати навіть не погодилися знайти 10 мільйонів гривень, які «Полтававодоканал» просило для відшкодування ПДВ. Минулого року, перед самим приходом нового керівника Василя Воротинцева на посаду, на балансі підприємства раптово з’явилися ці 10 мільйонів боргу. І щомісяця за несплату цих грошей підприємство штрафують на 500 000 гривень. За словами депутатів, обласна адміністрація не має таких грошей.

Тим не менше, сьогодні депутати хотіли виділити 2,8 мільйона гривень на розчистку річки Коломак, але вирішили залишити це питання на розгляд чергової сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полтававодоканал #каналізація #ремонт
Оголошення
live comments feed...