12:30, 11 вересня 2018 р.
Надійне джерело
Молодь Полтави рівняється на Котляревського: названо лауреатів щорічного міського літературного конкурсу імені відомого земляка
Цього року вшістнадцяте обирали кращих поетів та прозаїків-гумористів серед учнів полтавських шкіл в межах літературного конкурсу ім. І.П. Котляревського.
«Ідея виникла у 2002 році вперше у середовищі працівників музею. Саме їхніми зусиллями тоді скромно провели перший конкурс. А вже з 2003 року конкурс став міським. Так є до сьогодні», - каже директор літературно-меморіального музею ім. І.П. Котляревського, Руслан Яременко.
43 учні з двадцяти двох полтавських загальноосвітніх шкіл подали на конкурс 22 поетичних твори, одну збірку поезій та 27 прозових гумористичних творів. Переможців визначали у двох вікових категоріях: учні 5-8 класів та учні 9-11 класів. Премія має дві номінації, окремо оцінюють поетичні та прозові твори. Кращих з кращих обирало професійне журі, оцінюючи їх від 1 до 5 балів. Усі твори були закодовані, отож оцінювали лише літературний хист, актуальність теми, самостійність сюжету, відповідність обраній темі, грамотність, образність мови, вияв хорошого почуття гумору.
Провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею ім. І.П. Котляревського Євгенія Стороха усі 16 років секретар журі конкурсу, каже:
«Що нас радує? Радує те, що діти обирають відповідну тематику, дитячу, безпосередній погляд дитини на те, що її оточує. Тема школи, стосунки з вчителями, з шкільними друзями, шкільні канікули, родина. Особливо родина! Це дуже тепле місце. Бо значна частина творів про те, як добре, затишно вдома, як їх люблять їхні мами, як вони люблять своїх братиків і сестричок, як піклуються про них. Це безумовно не може не радувати членів журі, особливо, якщо дитина при цьому виявляє й літературний хист, і вміння компонувати сюжет».
Але, на жаль, трапляються й прикрі випадки. Що засмучують і членів журі, й самих учасників.
«В перші роки існування нашої премії траплялися випадки, коли переписували байки Л. Глібова, й видавали за свої. Трапляється і зараз плагіат. Але легко піддати перевірці це зараз. І цього року, на жаль, була така робота. Але за нашими правилами, роботи, котрі є плагіатом, знімаються із творчого змагання».
Отож, хто вони, цьогорічні переможці?
Лауреатами в номінації «Поезія», вікова категорія 5-8 класи, визнані:
1 премія – Черменська Ангеліна, Полтавська ЗОШ №25
2 премія – Лифиренко Софія, Полтавська гімназія №13
3 премія - Пруцакова Олександра, Полтавський НВК №36
4 премія – Борищук Софія, Полтавська гімназія №13
Лауреати в номінації «Проза», у віковій категорії 5-8 класи:
1 премія – Гладченко Ігор, Полтавська гімназія, №32
2 премія – Ляшенко Марія, Полтавська ЗОШ №4
3 премія – Романов Артем, Полтавська ЗОШ №25
4 премія – Гриценко Марина, Полтавська гімназія №13
Лауреати в номінації «Поезія», вікова категорія 9-11 класи:
1 премія – Курило Валерія, Полтавська ЗОШ №27
2 премія – Тилик Альона, Полтавська ЗОШ №28
3 премія – Дущенко Поліна, Полтавська ЗОШ №7
4 премія - Захлистун Єлизавета, Полтавська ЗОШ №25
Лауреати в номінації «Проза», у віковій категорії 9-11 класи:
1 премія – Ткаченко Олексій, Полтавська гімназія №31
2 премія – Пергат Єлизавета, Полтавська ЗОШ №4
3 премія – Фісанович Орина, Полтавський ліцей №1
4 премія – Казарян Єлизавета, Полтавська ЗОШ №4
Переможці конкурсу отримали почесні грамоти та сертифікати на грошові премії від Полтавської міської ради. За перше місце - 1500 грн., за друге – 1200 грн., за третє – 1000 грн., за четверте – 800 грн. Загальна сума призового фонду склала 21300 грн. Міський голова О. Мамай вручив нагороди та подякував вчителям і батькам.
«Вкотре полтавська молодь довела, що уміє образно мислити й має талант весело, з притаманним українцям гумором, сприймати найбуденніші життєві ситуації. Кожного року твори, надіслані на конкурс, вражають і щиро приваблюють дивовижними сюжетами у складному гумористичному жанрі».
Вчитель української мови та літератури Полтавської гімназії №32 Тетяна Смолова, котра підготувала переможця у номінації «Проза», висловила щире захоплення юними талантами, котрі презентували свої перші кроки на ниві літератури цього дня:
«Творчі учні завжди є, були, й будуть. Головне для вчителя – не прогледіти ту іскру в дитині, зацікавити, спонукати до творчості, щоб той талант розкрити. А успіх додає натхнення, окрилює, і далі вже така дитина сама працюватиме над собою і розвиватиметься. Звичайно, такі перемоги вони стають святом. Мені дуже приємно за учнів».
Ольга Мороховська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
21:27, 16 січня
15:16, 15 січня
12:36, 15 січня
15
10:42, 16 січня
live comments feed...