• Головна
  • В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою
08:03, 3 вересня 2018 р.
Надійне джерело

В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою

В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою

В рамках міжнародного молодіжного обміну ERASMUS+ « Work » учора в Полтаві провели міжнаціональний культурний вечір «на бруківці». 

В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою, фото-1

Усі охочі мали можливість поринути в атмосферу полярно різних культур 6 країн: Грузії, Греції, Італії, Португалії, Туреччини та України, порівняти їхню кухню та національний одяг, спробувати відтворити деякі елементи національних танців під специфічний для кожного окремого регіону музичний акомпанемент. Але ще одним, надважливим моментом було саме живе спілкування або міжнародною англійською, або мовою представленої країни.

В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою, фото-2

Яна, волонтер організації «Взаємопоміч» (котру очолює Віталій Володченко, і яка є партнером проекту в Україні), каже про суть проекту, яка, як виявилося, набагато глибша, аніж просто частування і напої:

«Сьогодні ми організували перший в Україні, саме в Полтаві, проект ERASMUS + (це європейська організація, котра займається неформальним навчанням молоді від 13 до 30 років). Проект передбачає обмін інформацією та спілкування. Проект називається « I w ork » завдяки якому молоді люди можуть знайти роботу . Проект про те, щоб люди могли поділитися досвідом, як у них в країнах з роботою, як і де можна працевлаштуватися, які вимоги, як можна бути активними, не боятися, взаємодіяти з іншими людьми в межах світу ».

В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою, фото-3

У Полтаві гості з інших країн вже кілька днів. За цей час вже встигли побачити чим живе та смакує Україна, як розвиває свою культуру, туризм, де може знайти собі застосування молодь у якості волонтерів, та повчитися, набути досвіду для подальшого працевлаштування як у рідній країні, так і за кордоном. Яна продовжує:

«В рамках проекту ми знайомимо гостей з інших країн вже кілька днів з культурою та темпом життя України. В перший день вони куштували в «Шкварці» українські страви, в другий – були в музеї Короленка, де Людмила Вітенко представила їм свої методи роботи в музеї, як можна розвивати музей, як можна там бути активним, як зацікавити молодь ходити в музей. Там у нас було прекрасне чаювання. Далі ми їдемо в Опішню, покажемо як в там люди набувають спеціальності, майстерності. Гості також відвідають школи, розкажуть, яким практичним навичкам життя можна вчитися в шкільних стінах. Поділяться методами роботи з молоддю».

Для приготування своїх традиційних страв гості везли продукти з батьківщини. Португалія частувала полтавців різними видами сирів, бобами, напоями. Грузинська національна кухня була представлена чурчхелою, також сирами, чачею, клапі (на пергамент наливають винний соус і висушують, використовують при дегустації, щоб перебити смак однієї страви, перед тим, як скоштувати іншу), кашею хомі. Туреччина не здивувала, адже її ласощі українцям відомі давно: рахат-лукум, пахлава. Греція пригощала грецьким салатом, з сиром фета та заправленим грецьким натуральним йогуртом, різними унікальними заправками, з огірком, часником та йогуртами.

Що ж до гостей вечора, то тут були люди різного віку. Молодь – активно спілкувалася англійською з іноземцями, люди більш старшого віку – шукали невербального діалогу через національну кухню та тости.

В Полтаві просто на вулиці португальці частували вином, а турки - пахлавою, фото-4

Ірина, гостя міжнародного культурного вечора, каже: «Португальське куштували, спробували вино, надзвичайно смачне. І сир кілька видів. Поспілкувалися трішки португальською. Отримали надзвичайне задоволення».

Її супутник відзначив також: «Формат неочікуваний. Ми в інтернеті побачили, але більшість людей тут випадково опинилися. Єдине зауваження до організаторів: варто було б до початку розповісти, що тут відбуватиметься й для чого вони це роблять. А потім вже пригощати. Просто не врахували ментальності українців, завжди спраглих до дармового».

Організатори запевнили, що всі побажання врахують. Але їм самим сподобався формат. Кажуть, що полтавці ще не раз зможуть побачити на своїх вулицях щось подібне.

Ольга Мороховська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура країн #Португалія #Італія #Греція #Україна #англійська мова #молодь #волонтерство #вечір на бруківці
Оголошення
live comments feed...