• Головна
  • У Полтаві відкрили залу розсекречених документів
08:33, 4 серпня 2009 р.

У Полтаві відкрили залу розсекречених документів

При управлінні СБУ в Полтавській області відтепер діє інформаційно-довідкова зала.
Її відвідувачі зможуть ознайомитися з електронними варіантами розсекречених Службою безпеки України документів, повідомляє прес-служба УСБУ в Полтавській області. Серед них – документи про Голодомор 1932–33 рр., діяльність ОУН-УПА, репресії на Україні, дисидентський рух тощо. Начальник управління СБУ області Юрій Парамонов під час офіційного відкриття зазначив, що тепер, знаючи, приміром, лише прізвище та ім'я репресованого родича, можна за кілька хвилин дізнатися про його долю.


Інформаційно-довідкову залу створено з використанням останніх технологій в організації архівної справи. Загалом у залі представлено понад 23 гігабайти інформації – це понад чотири тисячі розсекречених документів, більше тисячі фотоматеріалів, понад 100 науково-довідкових видань. Оскільки робота із розсекречення та обробки архівних матеріалів триває, база даних постійно оновлюватиметься.
Найближчим часом, після завершення архівно-пошукового проекту “Український мартиролог ХХ ст.”, електронна база інформаційно-довідкової зали буде поповнена даними про репресованих громадян Полтавщини за часів комуністичного ладу – це близько 40 тисяч осіб.
На відкриття інформаційно-довідкової зали завітали голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, голова обласної ради Олександр Удовіченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Козуб. Вони наголошували, що такий вільний доступ всіх полтавців до раніше засекречених матеріалів – це черговий крок до відкритості спецслужби.
Інформаційно-довідкова зала працюватиме щоденно у будні з 14.00 до 17.00 за адресою:
м. Полтава, вул. Жовтнева, 40.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...