• Головна
  • У Полтаві презентувала книгу координаторка Міжнародного проекту "Територія Гідності" Ганна Бондар
13:30, 11 квітня 2018 р.

У Полтаві презентувала книгу координаторка Міжнародного проекту "Територія Гідності" Ганна Бондар

У Полтаві презентувала книгу координаторка Міжнародного проекту "Територія Гідності" Ганна Бондар, фото-1

У Полтавській обласній державній адміністрації презентували книгу «Про розвиток архітектурних конкурсів в Україні». Її автором є архітектор-мистецтвознавець з Києва Ганна Бондар. Спочатку жінка планувала написати методичку для архітекторів та містобудівників, але згодом вирішили її розширити до посібника. І зробити цікавою не лише вузькоспеціалізованим фахівцям, а й звичайним читачам та громадським активістам.

Наразі Україна більше тяжіє до Європейської моделі забудови міст, а це передбачає і проведення відповідних конкурсів. Саме їх організації і присвячена більша частина книги. Як зазначила авторка, вона була координаторкою Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центру Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS» (2014-2015). Вже тоді вона відмітила, що конкурс продемонстрував готовність містян залучатися до різних громадських ініціатив. Люди все більше хочуть брати участь у розбудові своїх населених пунктів. І часто, єдине правильне рішення можна знайти лише таким шляхом. Також зі слів Г.Бондар, архітектурні конкурси дають змогу вибирати найвдаліші проекти, знаходити підрядників, можливість молодим архітекторам проявляти себе в роботі, легітимузують в очах громадськості проекти влади та допомагають знайти нову візію(нове бачення міської архітектури). Як виявилося, організувати конкурс єскладною справою, потрібно проходити через велику кількість бюрократичних перепон. Її посібник висвітлює засади організації та проведення подібних конкурсів, вчить громадськість боротися з цими перепонами та залучає її до прийняття рішень стосовно міського розвитку.

Найбільшими архітектурними проблемами великих міст на думку архітекторки є застарілі системи міського будування, велика кількість недорозібраних памʼяток (на місці яких громадськість потребує нових), негаразди з оформленням документів на нове будівництво та приватний капіталізм. На відміну від більшості міст, у Полтави є вагома перевага - тут вдалося зберегти історичний центр без забудови його висотками. І в цьому ми можемо давати приклад для наслідування.

Залишається додати, що книга вийшла накладом у 1000 примірників. Як зазначила авторка, хотілося б і більше, але поки що не вистачило ресурсів.На її написання пішло 10 місяців. У книзі досліджено більше 30-ти архітектурних конкурсів. Видання розповсюджується безкоштовно. Кому не пощастить отримати книгу у друкованому вигляді, може завантажити її електронну версію.

Юлія Самозвон.

#презентаці #архітектура #містобудування

Коментарі

Оголошення
live comments feed...