• Головна
  • У Полтаві створять ще два нових сайти антиретровірусної терапії
15:00, 29 березня 2018 р.

У Полтаві створять ще два нових сайти антиретровірусної терапії

У Полтаві створять ще два нових сайти антиретровірусної терапії, фото-1

  На території Полтавської області діє тринадцять центрів антиретровірусної терапії. У 2018 році планується створити ще два. Все це в рамках виконання програми Організації Об’єднаних Націй UNAIDS, яка має прискорити заходи-відповіді на ВІЛ-інфекцію і СНІД.

За словами Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Лисака, реєстр хворих на ВіЛ-інфекції у області ведеться з 1987 року. За цей час зареєстрували 6738 випадків захворювання. Територіями, де її поширення залишається високим, є Полтава, Пирятин, Диканський, Полтавський і Гребінківський райони. Кількість пацієнтів, які проліковуються антиретровірусною терапією постійно зростає. На початок місяця нею охопили 2046 людей, з яких 63 дитини: «Якщо на початку роботи ми мали лише один центр СНІДу, то нині допомога значно розширена. Основним завданням створених відповідних закладів є досягнути комплексного підходу в лікуванні, діагностичному процесі, наблизити медичну допомогу, покращити її якість. Певні зрушення бачимо. Нині вагітні стовідсотково охоплені профілактикою вертикальних трансмісій. Це дало можливість знизити до нуля відсотків передачу вказаного захворювання від матері до дитини. Новонароджені стовідсотково забезпечені дитячими молочними сумішами за рахунок коштів обласного бюджету»

Також запрацює електронна система епідемічно-клінічного моніторингу за ситуацією стосовно хворюваності у області на ВІЛ-інфекції.

Читайте також як вибрати сімейного лікаря

#ВІЛ-Інфекції #антиретровіруснатерапія #медицина
Оголошення
live comments feed...