• Головна
  • Тарас Кутовий розповів, кого підтримуватиме на довиборах на своєму окрузі
ексклюзив
15:18, 22 червня 2016 р.

Тарас Кутовий розповів, кого підтримуватиме на довиборах на своєму окрузі

ексклюзив

Три місяці тому народний депутат України Тарас Кутовий склав свої повноваження: Верховна Рада підтримала його призначення на посаду Міністра аграрної політики та продовольства України. Внаслідок цього 151 округ тимчасово залишився без свого представника в парламенті. 

У  травні цього року було призначено проміжні вибори, які відбудуться 17 липня. Ми поцікавилися у Тараса Кутового основними напрямками його підтримки сільських територій, про теперішню і подальшу взаємодію з виборцями,  а також запитали щодо бачення співпраці з наступним народним обранцем.

– Тарасе Вікторовичу, наскільки тісним залишається Ваш зв’язок з громадами 151 округу після призначення міністром?

– Від самого початку я заявив про це і дотримуюся обіцянки – підтримувати зв’язки зі своїми виборцями, зокрема через довготривалі масштабні справи. Ще у парламенті вдалося зрушити з мертвої точки питання ремонту дороги Р–60, яка прямує з Пирятина через Чорнухинський та Лохвицький райони на Суми. Цей відрізок шляху не бачив капітального ремонту багато років, а постійне латання вже не могло виправити ситуацію. Нині частину траси привели до належного стану, але роботи ще тривають. Я також долучився до історико-культурного проекту «Школи Лохвицького земства», який ініціювала телеведуча Ольга Герасим’юк. Його мета – зберегти для прийдешніх поколінь унікальні столітні будівлі, створені архітектором Опанасом Сластіоном. Хочу сказати, що до цієї справи долучається дедалі більше активістів, ми провели кілька толок, зараз працюють архітектори над документацією для шкіл Чорнухинського району. Для мене є принциповим питання взаємодії з громадою, яка двічі довірила мені право представляти її у Верховній Раді. У мене глибока душевна прив’язка до цього краю, до його людей. Співпраця продовжується зараз і буде надалі тривати, зокрема, через того депутата, якому віддадуть свої голоси виборці.

– До речі, про кандидатів. Яким би Ви хотіли бачити Вашого наступника?

– Тут усе просто. Для мене завжди було важливо не стільки пообіцяти, скільки зробити, допомогти розв’язати проблему. Можливо, результат з’являється повільніше, ніж усі того хочуть, але він є. Наприклад, державного фінансування спорткомплексу в Гребінці я добивався упродовж трьох років разом із громадою. На сьогодні Міністерство молоді та спорту погодилося взяти об’єкт на утримання. Або інший приклад: наша послідовна взаємодія з міською владою Гадяча дала змогу надати йому статус міста обласного значення. Так, ці процеси займають багато часу, але у порівнянні з тим, скільки справа була взагалі заморожена і не виходила за рамки мрії чи впиралась у відсутність можливостей, результат вартував очікувань. Щодо того, якою має бути та людина, яка прийде в Раду? Однозначно, практиком, досвідченим фахівцем. Це має бути той, хто не боїться впроваджувати щось нове, експериментувати. І водночас, здатен говорити з громадою, пояснювати, залучати людей у процеси. Мені б не хотілося бачити там популістів, які обіцяли золоті гори виборцями, а програвши попередні вибори зникли з поля зору. Тепер ці люди під гаслами інших партій знову йдуть з обіцянками. А мені тоді хочеться запитати: де ви були в міжвиборчий період? Сьогодні громадянське суспільство настільки активне, що можливостей для того, щоб бути корисним товариству, неймовірна кількість. Якщо ж людина активна тільки під час виборчих перегонів, а її попередні обіцянки канули в історію, не будучи реалізованими, то навіщо підтримувати таких кандидатів?

– А якщо говорити конкретно, чи є хтось із зареєстрованих Центральною виборчою комісією, кого б ви бачили достойним представником від громади округу?

– Я цікавлюся перебігом виборів на окрузі й дуже переймаюся за результат. За той результат, який буде ефективним для людей. Єдиний вихід з тієї ситуації, в якій є держава – виснажлива праця на всіх рівнях. Від особистого господарства до найвищих керівних посад. І на жаль, а може й на щастя, я бачу тільки одного кандидата, за якого говорять його справи. Це чинний міський голова Пирятина Олексій Рябоконь. Показовим для мене є те, що про його здобутки розповідають сусідні райони інколи навіть більше, аніж самі пирятинці.  Місцеві звикли, що у них є світло на головних вулицях, комунальники цивілізовано вивозять сміття, прокладають та ремонтують вчасно водогони, оперативно латають дороги та роблять купу дрібних, але таких необхідних речей, щоб життя було комфортним. Це все можливо тільки тоді, коли є центр прийняття рішень, особистий контроль і грамотне управління. Сусідні райони з цікавістю ставляться до всіх цих новацій у Пирятині і, як говорив сам Олексій Петрович, запитують його – а що зробити, щоб і у нас таке було? Ну от, наприклад, зробити перший крок і підтримати його на виборах. Щоб цей успішний досвід він мав змогу поширити централізовано на всі громади, що входять в округ. Бо на сьогодні він скутий повноваженнями міського голови. Хоча навіть за таких умов обмін досвідом налагодив з Гребінкою і Заводським у рамках спільного проекту, але в разі обрання, упевнений, він знайде механізми, як поширити свої практичні напрацювання на кожен район округу і заглибити цю практику у села.

– Тобто Ви підтримуєте Олексія Рябоконя як кандидата, який зможе продовжити початі Вами справи?

– Ми часто спілкувалися з Олексієм Петровичем раніше. Я – як депутат, він – як міський голова. Я щораз відзначав для себе його особисту залученість у процеси, розуміння їх глибини, специфіку взаємодії. Мені подобається, що важливе місце він відводить ролі громади у будь-якій справі. Але не менш вагомим для мене є те, що його підтримують колеги. В Асоціації малих міст він має високий авторитет, його поважають. Не менш вразив мене і відкритий лист, який підписали міські голови округу з проханням до мене підтримати Олексія Петровича. І знаєте, що мене найбільше зачепило? Єдність навколо цієї постаті. Кажуть, що в Україні на два козаки – три гетьмани. А тут «гетьмани» міст оголосили про підтримку своєму колезі, про бажання співпрацювати з ним як з депутатом. Жодної конкуренції, тільки повага, побажання перемоги з їхнього боку та посильна підтримка на виборах. Власне, самі міські голови – це ті обрані посадовці, яким довіряють люди. І вони це продемонстрували через перемогу на місцевих виборах. Підтримка – вона ж зі стелі не береться: за тим завжди стоїть оцінка твоїх дій як посадовця. Якщо керівники міст вважають, що з Олексієм Рябоконем у них вийде нормальна співпраця, яка принесе користь людям, то варто зважити на цю їхню позицію. І я солідарний з їхнім рішенням, та зі свого боку можу говорити про тісну співпрацю з Олексієм Петровичем у разі, якщо громада підтримає його й обере депутатом Верховної Ради.

– Якою може бути ця співпраця?

– Олексія Петровича добре знають у Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України як людину, що вболіває за всебічний розвиток громад, надання їм широкого спектру повноважень. Зі свого боку як міністр я докладаю зусиль для стимулювання малого та середнього фермерства, забезпечення дотацій таким виробникам, розвитку місцевого підприємництва. Це ті речі, на які повинні спиратися сільські території і невеликі міста, бо йдеться про наповнення бюджетів, робочі місця, розвиток інфраструктури, зрештою, про соціальну відповідальність й абсолютно інше ставлення до ресурсу. Людина, що працює на тій самій землі, де і живе, ставиться до неї більш дбайливо й ощадливо. Тут ми з Олексієм Петровичем однодумці. І саме в цьому ключі мені би хотілося поєднати зусилля: з одного боку – стимулювати виробництво, а з іншого – надати людям максимальні повноваження бути господарем на своїй землі. Мені би хотілося зберегти і примножити ті напрацювання, яких вдалося досягти за роки депутатства. Багато справ ще в процесі реалізації і за ними потрібен контроль і участь людини, яка добре на тому розуміється.  Я би хотів просити усіх, хто віддав за мене свій голос на виборах у 2012 і 2014 роках: 17 липня підтримати Олексія Рябоконя, і тим самим отримати достойного представника в парламенті,  справжнього депутата-практика, який прийде до Верховної Ради з колосальним особистим досвідом, з вашими питаннями та проблемами і розумінням їх вирішення. І вже далі ми працюватимемо разом задля громади і добробуту кожного з вас.

Читайте також: ЦВК сформував остаточний список кандидатів в народні депутати по 151-му окрузі Полтавщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #кутовий #вибори #Робоконь #Пирятин
Оголошення
live comments feed...