• Головна
  • Парафіянка УГКЦ у Полтаві: «Нам говорили, що наша Церква знищена, але ми вистояли і зберегли віру»
18:08, 13 червня 2016 р.

Парафіянка УГКЦ у Полтаві: «Нам говорили, що наша Церква знищена, але ми вистояли і зберегли віру»

12 червня у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ в Полтаві відбувся третій день Декади місійності. В його рамках одна з парафіянок храму розповіла про часи, коли церква була у підпільному стані.

З 9 по 18 червня 2016 року в Українській греко-католицькій церкві по всій країні відбувається Декада мiсiйностi. Мета її проведення — зобов’язатися ділитися вірою з іншими і підтримувати мiсiйну діяльність УГКЦ молитвою та особливою матеріальною пожертвою.

Цього дня у своїй недільній проповіді отець Максим Кролевський розповів про не прості виклики для християнського руху в умовах жорстокого переслідування у перших століттях християнства. Він співставив його з сучасним прихованим, завуальованим переслідуванням християн у новітніх умовах суспільного життя:

Сьогодні існують різні ідеологи, псевдонауковці, а, навіть, історики, — зауважив душпастир, — які працюють над створенням різного роду прихованих форм боротьби і з Церквою, і з християнським рухом, які впроваджують різного роду ідеології, що ставлять під загрозу існування особистих, сімейних, християнських цінностей у вирі суспільних міжособистих стосунків.

Також священик розповів про зміст поняття «толерантність» у суспільному контексті, який став у сучасному світі предметом суспільної інженерії і має дуже вузьке технічне значення. Толерантність, яка намагається знівелювати будь-які життєві цінності, яка агресивно перекреслює поняття добра і зла, правди і неправди, яка робить часто людей аморфними, безликими картинками, однаковими і зручними для «ринку».

Після служби одна з парафіянок храму Пресвятої Тройці  Катерина Якименко — безпосередній свідок життя та діяльності УГКЦ в умовах репресій, переслідувань та глибокого підпілля — розповіла та поділилася своїми свідченнями про той період:

Катерина Якименко (1)

Катерина Якименко (1)

—​ Підготування до недільної служби в умовах підпілля, — підкреслила пані Катерина Якименко під час розповіді, — проходила в умовах глибокої конспірації. Навіть малі діти готуючись увечері до літургії та сповіді, знали та усвідомлювали, що про місце, час і саме богослужіння не можна нікому розповідати.

Розповідь парафіянки (1)

Жінка детально розповіла про жорстокі методи та способи переслідування підпільної церкви, про оголошення служби, яке таємно передавалося з уст в уста:

— Нам говорили, що ми, греко-католики, не існуємо, що наша Церква знищена, але ми вистояли і зберегли віру, — додала на завершення Катерина Якименко.

Олена Мельник, прес-служба парафії Пресвятої Тройці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #церква #розповідь #Кролевський
Останні новини
ТОП новини
Чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни
«Взять би цього чиновника і закатать у асфальт…» - на Полтавщині водії «оцінили» ремонт дороги Нові Санжари – Нехвороща пневмоструменевим методом (ВІДЕО)
У Полтаві на "Хитрому ринку" продають полуницю по 115 грн, а за черешню "просять" від 100 грн
Стала відома причина зникнення світла у Полтаві та області
Оголошення
live comments feed...