• Головна
  • Міжнародний фестиваль індійського кіно можуть провести на Полтавщині
11:04, 21 травня 2016 р.

Міжнародний фестиваль індійського кіно можуть провести на Полтавщині

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з  Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Маноджом Кумар Бхарті. Пан Посол приїхав до Полтави разом зі своєю дружиною Анамікою Бхарті

Під час офіційної зустрічі йшлося про поглиблення двосторонньої співпраці, зокрема в аграрному секторі.

З огляду на російську агресію на сході держави ми знаходимося у важкому економічному стані. Тому така потужна країна, як Індія, для нас важлива як стратегічний партнер, — наголосив під час зустрічі Валерій Головко. — Ми б хотіли співпрацювати в освітньому, культурному та економічному напрямках. Нині Полтавщина — потужний аграрний та промисловий регіон. Переконаний, що необхідно організувати зустріч із представниками бізнесу Індії та нашої області. Нам важливий досвід Індії щодо розвитку демократії, бізнесу.

Індія завжди мала плідні зв’язки з Україною, ще до 1991 року, коли ваша держава стала незалежною. Співпраця тривала в економічній сфері, сфері освіти та оборони, — зауважив Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумара Бхарті. — Я прибув до України 8 місяців тому і приємно вражений тим, що питання співпраці наших держав зараз в полі особливої уваги. Для нас надзвичайно цікава у плані співпраці аграрна сфера. З огляду на те, що Полтавщина має потужний аграрний сектор, пропоную вам експортувати до Індії бобові культури.

IMG_9887

За словами пана Посла, страви з бобових користуються особливою популярністю у його країні. Зважаючи на те, що переважна більшість індусів вегетаріанці, бобові для них є важливим джерелом протеїну. Тому щонайменше двічі на день кожен індус (а населення Індії на сьогодні 1,2 мільярди чоловік) готує страви з цих культур. Клімат Індії не дозволяє вирощувати бобові в достатній кількості, тож понад 14 сортів цієї культури — 50 тисяч тонн на рік — імпортують з інших країн.

Міжнародний фестиваль індійського кіно можуть провести на Полтавщині, фото-1

Посол наголосив: якщо його держава завозить цю зернову культуру з Канади, то чому б не закуповувати її в Україні, яка знаходиться значно ближче. До того ж посол готовий опікуватися цим питанням особисто, зокрема запросити полтавських аграріїв до Індії, щоб налагодити більш тісне співробітництво та переговорити про прямі закупівлі. У свою чергу, Індія може експортувати на Полтавщину велосипеди та запчастини до них, адже є чи не найбільшим їх виробником.

Що ж стосується співпраці в культурній сфері, то Манодж Кумара Бхарті запропонував провести у Полтаві Міжнародний день Йоги, який відзначають 21 червня, та фестиваль сучасного індійського кіно. Аби розрекламувати в далекій Індії красуню Полтаву, Посол має намір запросити режисерів з Індії та відзняти фільм про духовну столицю України.

Міжнародний фестиваль індійського кіно можуть провести на Полтавщині, фото-2

Ще один цікавий моменту співпраці Індії та Полтавщини — це можливість для фахівців у різних галузях отримати стипендію на навчання в Індії. Йдеться як про вивчення англійської мови, ІТ-технологій, так і навчання для представників органів місцевого самоврядування — усього понад 60 напрямків. Навчання оплачує індійська сторона. Таких стипендій на Україну виділяють 40, форму кожен претендент може знайти і заповнити на сайті посольства. Єдине обмеження — віковий ценз від 25 до 45 років.

#Полтава #Індія #кіно

Коментарі

Оголошення
live comments feed...