Вищий госпсуд відмовив британській Cadogan Petroleum у стягненні 0,9 млрд. грн.

Вищий господарський суд відхилив касацію компанії Cadogan Petroleum Plc (Велика Британія) з вимогою визнати законним рішення суду першої інстанції про стягнення з Національної акціонерної компанії "Надра України" 0,9 млрд. гривень за поширення недостовірної інформації. Як сказано в постанові суду, суд залишив чинним рішення Київського апеляційного суду від 8 жовтня 2009 року. Претензії Cadogan Petroleum пов'язані з поширенням НАК повідомлення про те, що спецдозволи (ліцензії) на Пирківську площу й Загорянське родовище (Полтавська область), які були видані ТОВ "Астрогаз" і ТОВ "Астроінвест Енерджі" відповідно, засновником яких є компанія Cadogan Petroltum, втратили чинність.

У звязку з повідомленням, центральний орган нагляду за ринком фінансових послуг Великої Британії Financial Services Authority тимчасово виключив з офіційного лістингу акції Cadogan Petroleum, але вже 24 липня Лондонська фондова біржа відновила торги акціями цієї компанії. У судах Cadogan Petroleum домоглася скасування рішення Полтавського госпсуду.

У травні 2009 року Господарський суд Києва задовольнив позов Cadogan Petroleum і стягнув з "Надра України" 80 089,722 тис. англійських фунтів стерлінгів (за офіційним курсом НБУ на дату подачі позову - 0,9 млрд. гривень) морального збитку. "Надра України" разом з Генеральною прокуратурою подали апеляції на рішення суду першої інстанції. У жовтні Київський апеляційний господарський суд задовольнив вимоги "Надра України", оскільки Cadogan Petroleum не змогла довести факт заподіяння збитків у результаті поширення недостовірної інформації.

Компанія є оператором із підготовки й розвідки газоконденсатних родовищ на площі 121 кв. км Дніпровсько-Донецького басейну. Загалом, за даними Cadogan, компанія володіє 11 ліцензіями (14 ділянок вуглеводневих площ в Україні).

regionnews.poltava.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі