• Головна
  • У Полтаві відкрилась виставка «Світле свято Великодня»: писанкарство, кераміка та травомотання
08:00, 2 травня 2016 р.

У Полтаві відкрилась виставка «Світле свято Великодня»: писанкарство, кераміка та травомотання

Напередодні Великодня у чистий четвер, всі домогосподарки-майстрині випікають священний хліб – Пасху, і витончено вимальовують писанки. Своїм мистецьким різнобарв’ям перед Великоднем поділилися майстрині тонкої справи.

У Полтаві в літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилась виставкова зала «Світле свято Великодня», де були представлені вироби з писанкарства (роботи Наталії Дешко, Катерини Палій, Ірини Палій), кераміки (роботи Тетяни Чех та Тетяни Панасенко), а також новинка – травомотанка Зінківщини (роботи Людмили Гавриленко).

Писанка завжди була неодмінним символом свята, адже писати писанку це звичай ще дохристиянський. Саме в Україні розпис писанок викристалізувався як мистецький витвір, а керамічні вироби представлені на виставці – історія, яка походить ще з часів трипільської культури.

Оригінальність цього заходу була у тому, що тут представлені вироби виключно педагогів з позашкільної освіти.

Наталія Дешко – методист Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді,  лауреат премії Всеукраїнського еко-фестивалю «Лель» 2012 року (у номінації декоративно-ужиткового мистецтва «За розпис писанок»). Пані Наталія займається писанкарством, в якому використовує традиційні полтавські розписи, а також розписи трипільської культури.

«Займаюсь розписом писанок ще з студентських часів, а це вже понад 15 років. Для себе досліджую і дізнаюсь про різні орнаменти, мене, звичайно, більше цікавлять полтавські орнаменти на вишивках, кераміці, різьбі. І у своїй творчості намагаюся це вирізнити. Я ніколи й ніде не вчилась цій майстерності. Цей інтерес в мене виявився ще з дитячих літ. Наразі я проводжу майстер-класи у школах та гуртках як для дітей, так і для дорослих», - розповіла нам майстриня.

Світовий рівень популярності саме української розписної писанки став родзинкою цього заходу, адже навіть за кордоном, а саме у місті Вінніпег у Канаді, стоїть пам’ятник нашій українській писанці.

Новинка для Полтави – травоплетіння. Цю техніку винайшла керівник зразково-художнього гуртка «Струмочок» Зіньківського будинку дитячої та юнацької творчості Людмила Гавриленко. «Все почалося з того, що ми з дітьми вивчали історію ляльки мотанки, а закінчилось новим початком нової цікавої техніки -  у селі Власівка Зінківського району живе бабуся Таран Ганна Максимівна, яка люб’язно розповіла, які іграшки в дитинстві вони робили з  трави. Допомагає мені у цій справі, а саме збирати траву, звичайно, мій чоловік», - розповіла винахідниця. Також поділилась тим, які трави збирає,- м’яту, мелісу та різні квіти, лугові трави, тому аромат такого вишуканого виробу подарує гарний настрій на весь день. 

Виставка «Світле свято Великодня» буде радувати око всіх охочих, хто завітає до  меморіального музею І.П. Котляревського впродовж місяця.

Влада Михайлик

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #виставка #Великдень
Оголошення
live comments feed...