Розумне місто і відкритий бюджет. У Полтаві розповідали про електронне урядування
27 квітня о 15:00 у кабінеті №621 Полтавської ОДА відбувся семінар з електронного урядування для представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Тренерами на семінарі були представники відомих в Україні платформ електронного урядування: Дмитро Дубілет («iGov»), Сергій Карелін («Openbudget»), Вікторія Подгорна («SmartCity»), та Євгенія Поремук («Розумне місто»). Вони окреслили можливості та переваги цих систем і для владних структур, і для громадян. Дмитро Дубілет та Вікторія Подгорна з технічних причин взяли участь у семінарі через скайп-зв’язок.
Захід відкрили Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності, та Інна Іщенко, директор Департаменту економічної діяльності ОДА. Вони запевнили присутніх у готовності керівництва області підтримати ініціативи, які допоможуть розвивати громадянське суспільство і пришвидшать реформи на Полтавщині. Надалі слово взяла представниця Інституту аналітики та адвокації (ІАА) Оксана Мізік. Вона розповіла про ініціативу ІАА у напрямку електронного урядування та про минулий досвід у його створенні, зокрема для Міністерства інфраструктури України.
Семінар розпочав Дмитро Дубілет. Він розповів, що «iGov» — це спільний проект волонтерів із різних куточків України та світу. Завдяки їх плідній праці громадяни можуть отримувати необхідні документи в одну мить, без черг та багатомісячного очікування портал, на якому зібрано послуги, які державні органи України надають громадянам та бізнесу.
— Із власного комп’ютера без черг, корупції, окремих візитів до державних установ можна замовити понад 200 послуг вже сьогодні, а до кінця 2016 року таких очікується понад 1200, — розповів Дмитро Дубілет. — Це спосіб уникнення корупційних ризиків, зменшення навантаження на державного службовця та економія часу громадян.
Наступний спікер — Сергій Карелін — розповів про «Openbudget». Цей проект покликаний підвищити прозорість та підзвітність органів місцевого самоврядування в рамках надходжень та використання бюджетних коштів. А це в свою чергу підвищить довіру громадян до органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів.
— Рівень довіри громадян залишається доволі низьким, оскільки більшість із них не знають, куди та яким чином використовуються кошти, які вони сплачують у вигляді податків, — пояснює Сергій Карелін. — «Openbudget» дає можливість у простій та наглядній формі показати, звідки беруться та куди спрямовуються кошти платників податків.
Представниця БФ «Разом для України» Євгенія Поремчук розповіла про веб-сервіс «Розумне місто». Він реалізує концепцію «Smart City» в частині електронного врядування і надає інструменти для оптимізації процесів самоврядування та боротьби з корупцією для малих та середніх міст, а також територіальних громад.
Місцевій владі він допомагає реалізовувати чинне законодавство в сфері електронного врядування та налагоджувати якісний діалог між громадою та владою. Мешканці ж можуть побачити та оцінити відкритість влади, повідомляти про свої потреби і проблеми.
— Виконавці проекту — міська влада та громадські організації, — зазначила Євгенія Поремчук. — Такий тандем дозволить владі делегувати повноваження по модерації, а громаді — брати участь в управлінні містом.
Нагадаємо, що за підтримки Асоціації аналітичних центрів за Відкрите суспільство (PASOS) оголошено конкурс журналістських матеріалів з висвітлення проблем із наданням адміністративних послуг у Полтаві. За деталями звертайтеся на електронну адресу [email protected]
Катерина Кролевська