• Головна
  • Полтавка у Львові вчилася документальній зйомці в українських та іноземних фахівців
07:04, 27 квітня 2016 р.

Полтавка у Львові вчилася документальній зйомці в українських та іноземних фахівців

Учасниця НМО «Magnum Opus», полтавка Анна Ютченко з 20 по 23 квітня перебувала в Українському католицькому університеті (Львів), де навчалася зйомці в рамках проекту «Відеоакадемія документального серіалу DOCemotion».

Нагадаємо, що у наприкінці лютого Анна Ютченко стала однією з 25 молодих операторів, яких відібрали для участі в DOCemotion. Відеоакадемія документального серіалу — проект Школи журналістики Українського католицького університету. За умовами програми, учасники навчатимуться мистецтва документалістики у фахівців із України, Британії, Польщі та Данії, а потім вирушать знімати документальний серіал «Декомунізація.UA».

Під час презентації команди, Анна Ютченко у біло-коричневій кофті (фото Петра Ткачишина)

Під час презентації команди, Анна Ютченко у біло-коричневій кофті (фото Петра Ткачишина)

Учасниця незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus» Анна Ютченко стала єдиним представником Полтавської області. Вона є учасником полтавських відеопроектів з популяризації літератури — сценарист у «Встол» (https://www.youtube.com/channel/UCo_K6uhrqDHVhmaQzSLSRLg) та оператор в «Люди читають» (https://www.youtube.com/playlist?list=PLf1W4DePXDH7JseGt1PmIW4X1HUqvDyvI), автор більшості промороликів та звітів із заходів «маґнуму». Варто також зазначити, що дівчина є студенткою 3 курсу, хоча програмою запрошувалися представники хоча б 4-5 курсів.

Ніл Кемерон (фото Олени Зашко)

Ніл Кемерон (фото Олени Зашко)

Протягом березня і квітня учасники, яких розбили на 5 команд, на відстані працювали над своїми проектами під наглядом куратора. В команді Анни Ютченко ментором став журналіст «Громадського телебачення» Богдан Кутєпов, який минулої суботи отримав премію «Честь професії» за сюжет «Чечетов. Прощання» (https://www.youtube.com/watch?v=M6nSWERdtzk).

Документаліст Сергій Буковський (фото Олени Зашко)

Документаліст Сергій Буковський (фото Олени Зашко)

Протягом 4 днів учасники Відеоакадемії представляли свої проекти, знайомилися наживо (оскільки до того команди працювали через інтернет) та слухали лекції від майстрів документалістики. Ними були режисер Сергій Буковський («Живі», «Назви своє ім’я»), оператор-постановник Юрій Муравйов, вищезгаданий Богдан Кутєпов, та іноземні експерти: британці Ніл Кемерон, Ашок Прасад, полька Дорота Новаковська.

Ашок Прасад (фото Олени Зашко)

Ашок Прасад (фото Олени Зашко)

Крім того, учасники слухали бліц-презентації експертів: керівницю соціологічної агенції «ФАМА» Мар’яну Малачівську-Данчак, істориків Ярослава Грицака та Олену Стяжкіну, соціолога Оксану Міхеєву. Також в рамках проекту правозахисник, член-засновник Української Гельсінської Групи Мирослав Маринович прочитав лекцію-презентацію «Духовність ГУЛАГу».

Наступний етап проекту (15-18 травня) — зйомки кожною командою серії про декомунізацію. Команда Кутєпова, де Анна Ютченко бере участь як сценарист, зніматиме його у Червонограді Львівської області. З 19 по 23 травня у ньюзрумі Школи журналістики УКУ відбудеться монтаж серій. А вже 24 травня пройде прем’єрний показ документального серіалу «Декомунізація.ua».

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавка #декомунізація
Оголошення
live comments feed...