• Головна
  • На Полтавщині за допомогою Німеччини реалізують проект підтримки об’єднаних громад
17:01, 18 квітня 2016 р.

На Полтавщині за допомогою Німеччини реалізують проект підтримки об’єднаних громад

У Полтавській та Чернівецькій областях за ініціативи GIZ розпочинається проект підтримки реформи децентралізації. 18 квітня у Полтаві відбулася зустріч між обласною владою та керівником проекту — Андреасем фон Шуманном.

В обговоренні взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко,  перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, голова обласної ради Олександр Біленький, народний депутат України Андрій Река та радник з питань децентралізації Роман Іванов. З боку німецької делегації — керівник проекту Андреас фон Шуманн та міжнародний радник з питань децентралізації Кейтлін Крюгер.

Товариство Міжнародного Співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини реалізує проект «Підтримка реформ децентралізації в Україні». Як розповів Андреас фон Шуманн, Полтавська область буде під особливим наглядом у процесі об’єднання територіальних громад.

— Наш проект першочергово розроблявся для двох пілотних регіонів — Полтавської та Чернівецької областей. Але до  цього процесу долучився Євросоюз, який вирішив запровадити підтримку реформування на всій території України. Таким чином невеликий проект вартістю 6 мільйонів перетворився на великий проект із бюджетом 97 мільйонів євро. Ми працюватимемо у межах всієї України, але ці дві області залишатимуться у центрі уваги. Зрозуміло, що єдиної правильної моделі децентралізації влади не існує, у кожній області потрібно звертати увагу на якісь певні свої нюанси та особливості. Але Полтавську область ми зробимо прикладом для всієї України, — додав Андреас фон Шуманн .

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький подякував представникам GIZ за досвід, який вони отримали на тижневому навчанні у Німеччині.

— Перебуваючи на навчанні ми на власні очі побачили, як потрібно впроваджувати реформи децентралізації. Зрозуміли, які кошти вкладаються, яка відповідальність представників місцевої влади, які ці проекти організували. Тут цікава система персональної відповідальності, дії фондів, структур, які організували муніципальне співробітництво, – зазначив Олександр Біленький.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко сподівається, що у Полтавській області вдасться реалізувати процес децентралізації опираючись на європейський досвід.

— Прикладом для України має бути саме європейський досвід. Ми вдячні за надану можливість перебувати у Німеччині не тільки керівникам області, а районів, місцевих громад. Враховуючи те, що сьогодні у нас недостатньо фінансової можливості впроваджувати деякі реформаторські ідеї, ми постійно відкриті до співпраці, — наголосив Валерій Голвоко.

У рамках нового проекту GIZ допомагатимуть напряму як об’єднаннями територіальним громадам, так і Міністерству регіонального розвитку України, яке опікується процесом децентралізації. На рівні Міністерства буде створений спеціалізований офіс реформ, і такі ж структури будуть організовані у регіонах. Їх головне завдання – координувати роботу на всіх рівнях влади і направляти фінансові потоки на важливі соціальні проекти в громадах.

Нагадаємо, що увесь минулий тиждень делегація чиновників з Полтавщини перебувала у Федеративній Республіці Німеччині на навчанні в рамках проекту «Реформа управління на сході України». За ці дні делегати відвідали Центр компетенцій зі співробітництва територіальних громад міста Вісбаден, зустрілися з бургомістром Таунусштайну Зандро Ценером, бургомістром громади Кьольбе Фолькером Карле (головою професійної асоціації «Комунальний будівельний майданчик»), Фаховим відділом 16 — Надзвичайні ситуації (Пожежна служба, захист від надзвичайних ситуацій, рятувальна служба та громадський захист) землі Гессен.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #проект #ОДА #Головко
Оголошення
live comments feed...