• Головна
  • В Полтаві запрацює сучасна диспетчерська служба екстреної медичної допомоги
16:21, 4 квітня 2016 р.

В Полтаві запрацює сучасна диспетчерська служба екстреної медичної допомоги

Сьогодні під час апаратної наради у голови Полтавської ОДА обговорили результати впровадження сучасної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги в Полтаві, повідомляє ОКІА «Новини Полтавщини».

В рамках Закону “Про екстрену медичну допомогу” 2013 року необхідно створити єдину диспетчерську службу. Головною метою якої є впровадження уніфікованого централізованого механізму приймання і опрацювання окремих викликів за телефоном “103” та доведення якості реагування на них до європейського рівня. На сьогодні на Полтавщині уже діє 4 станції, 24 підстанції, 14 пунктів постійного базування і 10 пунктів тимчасового базування екстреної меддопомоги.

Також відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, на базі Полтавської області, як однієї із пілотних областей, а у програму ввійшли Сумська і Чернігівська область, планувалося створити на рівні регіону єдиний дата-центр, на який надходитиме уся інформація про виклики з інших територій. 

Наразі ж, в приміщенні центру надання екстреної медичної допомоги уже повністю проведені капітальні ремонтні роботи та створена серверна за сучасними технологіями. Обладнання протестовано та відповідає усім європейським стандартам.

- Диспетчерська пройшла відповідну оцінку і визнано, що вона є однією з кращих. Зараз головне завдання — встановлення на самих машинах екстреної допомоги трекерів та навігаційного обладнання. Уже близько 50% районів встановили таке обладнання, наразі ж проходить його тестування. Проблема виникає тільки з тим, з’єднати усіх операторів зв’язку в єдине ціле ,- зауважив Віктор Лисак.

 Тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав доручення провести тестування системи у форматі діагностики, щоб люди на місцях побачили, як вона працює, а голови РДА отримали доручення промоніторити роботу усіх інтернет-провайдерів у районах.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Диспетчерська #екстренна медична допомога
Оголошення
live comments feed...