• Головна
  • Думки полтавчан розділилися щодо встановлення пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві
15:15, 4 квітня 2016 р.

Думки полтавчан розділилися щодо встановлення пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві

За результатами нашого опитування більшість полтавчан розділилися: одна частина підтримує встановлення пам’ятника Івана Мазепі, а інша - займає нейтральну позицію, тобто їм все одно, чи буде памятник Мазепі на Соборній площі чи ні.

Вже більше ніж півроку в Полтаві навколо імені Івана Мазепи «вирують пристрасті». Ще 14 жовтня 2015 року полтавцям представили бронзовий пам’ятник Івану Мазепі, який на думку Олександра Мамая « може розколоти населення міста». Тому голова міськради і утримався під час голосування депутатів міськради на позачерговій сесії 25 лютого 2016 року за його встановлення на Соборній площі. Незважаючи на це, більшістю голосів рішення було прийняте.

447 (2)

447 (2)

З покращенням погодних умов і до дня народження українського гетьмана 21 березня розпочалися роботи над встановленням суперечливого пам’ятника Мазепі.

Ми вирішили дізнатися, як полтавці ставляться до загадкового українського гетьмана, що знають про його політичний шлях та його вклад в розвиток тогочасної України, яке мають відношення до встановлення пам’ятника йому на Соборній площі. Опитування в інтернеті та на вулицях міста показали дещо різні результати. Можливо це пов’язано з віковою категорією опитаних, адже респондентами в інтернеті є зазвичай люди до 40 років, а на вулицях були опитані полтавчани різного віку.

Отже, було опитано 164 респонденти. 55,5% позитивно відносяться до встановлення пам’ятника Мазепі в Полтаві, майже 29% - висловили нейтральну позицію і 12,2 % – негативну, три людини не знають, хто такий Іван Мазепа.

мазепа

мазепа

Якщо звернутися до опитування на вулицях Полтави, то, по-перше, полтавчани відмовлялися відповідати на питання не анонімно, тобто на камеру. Нами було опитано 43 жителі міста, з них переважна більшість молоді люди, які  знають Івана Мазепу, як українського гетьмана, але їм було важко розповісти про його досягнення. Вони мають нейтральне відношення до встановлення йому пам’ятника. Сім опитаних, люди похилого віку, майже всі виступали проти встановлення пам’ятника Івану Мазепі, деякі з них просто не знали, хто такий Іван Мазепа. Тільки троє опитаних позитивно відносяться до встановлення пам’ятника Івану Мазепі, але і вони не змогли чітко розповісти про його досягнення.

Виходячи з результатів нашого опитування, ініціаторам встановлення пам’ятника та органам  місцевої влади варто напрацювати методи інформування населення не тільки щодо постаті Івана Мазепи, але і всіх інших українських діячів, на честь яких перейменовують вулиці чи встановлюють їм пам’ятники.

Депутат Полтавської облради від ВО "Свобода" Анатолій Ханко наступним чином прокоментував встановлення памятника Мазепі на Соборній Площі та ситуацію щодо інформування населення Полтави.

Днями директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вадим Штефан повідомив, що розпочата інформаційна кампанія по ознайомленню полтавців з постаттю Івана Мазепи. Також проводиться опитування населення про обізнаність та ставлення людей до його українського діяча. За результатами опитування будуть визначатися подальші напрямки інформаційної кампанії.

Залишається тільки чекати, чим закінчиться історія з памятником Івану Мазепі в Полтаві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ятник #Мазепа #опитування
Оголошення
live comments feed...