• Головна
  • У Полтаві відзначили день народження першого ідеолога українського націоналізму (ФОТО)
10:44, 1 квітня 2016 р.

У Полтаві відзначили день народження першого ідеолога українського націоналізму (ФОТО)

Учора, 31 березня, на Воскресенському Узвозі націоналісти Полтаві відзначили 143-тю річницю з дня народження першого ідеолога українського націоналізму Миколи Івановича Міхновського.

Саме йому належить ідея самостійності України. І саме в будинку Русових на Воскресенському Узвозі у Полтаві націоналіст проголосив головні постулати Маніфесту Самостійної України.

Кілька десятків націоналістів прийшли вшанувати зачинателя націоналізму в Україні. Про значення цієї постаті в історії країни розповів кандидат історичних наук Віктор Ревегук:

У Полтаві відзначили день народження першого ідеолога українського націоналізму (ФОТО), фото-1

- Це видатна людина, видатний державний та громадський діяч і сам е головне, основоположник українського націоналізму. Він народився на Полтавщині, потім закінчив юридичний факультет. Згодом переїхав до Харкова. І вже там, коли виникла потреба створити першу українську політичну партію – Революційну українську партію, то запросили Міхновського, щоб він написав програму цієї партії. Але він створив не програму, а Маніфест. Це вперше в суспільній думці з’явилася ідея самостійності і незалежності України. До цього суспільна думка просто не доходила.

Відзначають день народження Міхновського у Полтаві з 2013 року, щороку аудиторія збільшується. Депутат міськради Юліан Матвійчук аголосив, що буде робити все, щоб у будинку, в якому вперше було озвучено засади націоналізму, був полагоджений фасад та була встановлена меморіальна дошка:

У Полтаві відзначили день народження першого ідеолога українського націоналізму (ФОТО), фото-2

- Постать Миколи Міхновського для Полтави, для Наддніпрянської України і країни загалом ми якось применшуємо. Цю постать зараз потрібно втілювати в маси в Полтаві, зокрема. Адже з цього будинку на Воскресенському Узвозі, з Полтави почалася українська національна справа. Ця постать – це, по суті, Полтавський Бандера, а той більше. Тому що Бандера вже див на цих засадах.

IMG_8865IMG_8935

Більше фото дивіться в галереї сайту

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Міхновський #націоналісти #день народження

Коментарі

Оголошення
live comments feed...