• Головна
  • Полтавщина святкує Міжнародний день лісу
17:00, 21 березня 2016 р.

Полтавщина святкує Міжнародний день лісу

Сьогодні у всьому світі відзначається Міжнародний день лісу. Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко розповів журналісту «Урядового кур’єру» про стан лісового господарства в Полтавській області.

  Нинішньої весни лісгоспи області вже посадили більш як 600 гектарів нових лісів із 1500, запланованих на рік. Працівникам доводиться працювати в дощову і вітряну погоду, щоб використати грудневу вологу.

Лісгоспи використовують власний посадковий матеріал, але цього мало, треба витратитися на протипожежні заходи, захист від хвороб і шкідників. Тому велику надію управління лісового та мисливського господарства покладає на обласну цільову програму «Ліси Полтавщини на період з 2016-го по 2025 рік», готовий проект якої буде внесено на розгляд уже наступної сесії обласної ради.

Юрій Тараненко також  розповів, що завдяки постійному догляду за допомогою спеціальної техніки, навчених лісопожежних команд і 14 сучасних камер відео спостереження в минулому році полтавські ліси вдалося зберегти від пожеж. В планах придбати ще три нові камери і два протипожежні модулі за кошти обласного екологічного фонду. Щоб не допустити пожежі, необхідно багато працювати з населенням, проводити роз’яснювальну роботу в школах.

Полтавщина явяткує Міжнародний день лісу (фото) - фото 1

Полтавщина явяткує Міжнародний день лісу (фото) - фото 1

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства також розповів про фінансування відповідної галузі:

- Лісівники всіх областей і нашої також звернулися до парламенту країни із проханням внести відповідні зміни  у закон про держбюджет, щоб держава надавала кошти на розвиток лісового господарства. Наше прохання: поверніть нам для співфінансування зі сплачених нами більш ніж 3 мільярдів гривень податку хоч би 500—600 мільйонів. Кошти нам потрібні й на розвиток лісівничої науки, без якої нині не обійтися, на боротьбу зі шкідниками та хворобами лісу. Без цього не можна рухатися вперед.

Полтавщина явяткує Міжнародний день лісу (фото) - фото 2

 Полтавське управління лісового та мисливського господарства співпрацює з іноземними державами. У Комишнянському лісництві є потужності з глибокої переробки дуба, з якого роблять дошки, заготовки, індустріальний паркет. Саме ці похідні від дуба, не заборонені законом, і поставляють у Німеччину, Італію, Польщу, Туреччину, Китай. На ринку Європи вони вже понад 10 років. У європейських підприємств-партнерів також попит мають вироби з полтавської сосни — дошки, європелетні заготовки тощо. За минулий рік із загального обсягу реалізації 27% продукції було реалізовано за кордон.

Полтавські лісівники допомогли бійцям АТО з моменту початку операції на суму 3,5 млн грн. За ці кошти було придбано бронежилети, військове спорядження, продукти харчування, техніка — ЗІЛи, УАЗи. Було мобілізовано 33 працівники, 12 з яких уже демобілізовано, а 5 найкращих на День Незалежності відзначено нагородами Державного агентства лісових ресурсів України.

Полтавщина святкує Міжнародний день лісу, фото-2

 Юрій Тараненко привітав всіх лісівників зі святом і звернувся до всіх українців: 

- Наближається весняно-літньо-осінній період — період пожеж, масового відвідування людьми лісів. Перебуваючи наодинці з природою, поводьтеся достойно. Не руйнуйте малі архітектурні форми, таблички, білборди, шлагбауми і квартальні стовпи, цінуйте і поважайте працю лісівників. Повірте, вона нелегка. Не кидайте недопалків на лісову підстилку — вона суха, як порох. І ліс служитиме джерелом здоров’я і гарного настрою вам і наступним поколінням ще довгі роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міжнародний день лісів #лісництво
Оголошення
live comments feed...