• Головна
  • За гроші екологічного фонду на Полтавщині укріплюватимуть береги Кременчуцького водосховища
18:18, 21 березня 2016 р.

За гроші екологічного фонду на Полтавщині укріплюватимуть береги Кременчуцького водосховища

Одним із найдороговартісніших проектів, на який у 2016 році на Полтавщині витрачатимуть «екологічні» кошти, стане укріплення берегів Кременчуцького водосховища.

Про це під час презентації регіональної Програми охорони довкілля у Полтавській області повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний.

— Загалом з районів було подано 148 запитів на суму 210 мільйонів гривень, — прокоментував Ігор Піддубний. — До програми увійшли 87 запитів, ще 8 фінансуватимуться коштом Державного фонду охорони навколишнього середовища. Йдеться про найбільш дороговартісні проекти, зокрема такі, як укріплення берегів Кременчуцького водосховища, та технологічно складні — завершення вивезення засобів хімічного захисту рослин, що залишилися у 6 районах області. З обласного фонду фінансуватимуться підприємства обласної комунальної власності, об’єкти, які співфінансуються з місцевих бюджетів не менше, ніж як на 30 відсотків.

А от на укріплення берегів Кременчуцького водосховища планують витратити 73 мільйони гривень. Берегоукріплюючі заходи проводитимуть у районі сіл Мозоліївка та Пронозівка Глобинського району, укріплюватимуть лівий берег від Пронозівки до Кагамлицької затоки. Також передбачено заходи в зоні Градизька для захисту Державного геологічного пам’ятника гора «Пивиха» та укріплення берегу від села Максимівка Кременчуцького району в напрямку гори «Пивиха».

— У нас є принципова домовленість з міністерством екології щодо фінансування берегоукріплення, — прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. — Там катастрофічна ситуація: необхідно укріпити 5 кілометрів 300 метрів. На 50 мільйонів позитивна відповідь у нас є, намагаємося «дотиснути» міністерство, щоб отримати всі кошти. Адже розуміємо, що в обласному бюджеті таких коштів немає. Та й питання це не обласного, а загальнодержавного рівня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #водосховище
Оголошення
live comments feed...