• Головна
  • Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі
14:29, 17 березня 2016 р.

Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі

З появи на вулицях міста патрульної поліції не минуло і двох тижнів і ми вирішили поцікавитися в новоспечених правоохоронців, як проходить служба та чи доводилося їм відчувати на собі тиск з боку полтавців.

Нашим співрозмовником став Володимир Левченко, командир роти №1, в минулому юнак був фітнес-тренером.

- Як проходить звичайна робоча зміна?

- Ми заступаємо на зміну з дев’ятої ранку до дев’ятої вечора. Патрулювання триває 12 годин. Ми заступаємо на зміну, приїжджаємо в управління, одягаємо форму, обмундирування. Отримуємо зброю та установки, що потрібно зробити за сьогоднішній день. І виїжджаємо на лінію патрулювання. В службовому автомобілі є планшет, на який ми отримуємо завдання від диспетчерів. Отримуємо завдання – виїжджаємо на виклик. Намагаємося максимально швидко реагувати на виклик. Виклики бувають різні. Загалом, зараз в Полтаві проводиться профілактика порушень правил дорожнього руху. Тобто виявляємо порушення ПДД і проводимо профілактичні бесіди. Злісних правопорушників караємо – притягуємо до адміністративної відповідальності. Інші виклики – це сімейні сварки, виїжджаємо, вдягаємо бронежилети, засоби безпеки і вирішуємо проблеми.

Раніше ми писали: Полтавчане вызывают патрульных, чтобы проверить их работу или просто поговорить

Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі (фото) - фото 1

Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі (фото) - фото 1

- Чи багато викликів за зміну?

- За 12 годин близько ста викликів.

- Як часто бувають хибні виклики?

- За 12 годин зміни хибних викликів буває близько двох-трьох. Якось жіночка подзвонила на «102», викликала патруль: «В мене проблеми, щось-десь тече, каналізацію прорвало». Приїжджаємо, а вона нам говорить: «Ой, дітки, молодці. А я хотіла перевірити, як ви працюєте». Бувають і такі випадки.

- Чи караєте громадян за такі виклики?

- Оскільки ми тільки почали працювати, то поки що проводимо профілактичні бесіди, доводимо особам, що є кримінальна відповідальність за хибний виклик. Щоб люди розуміли, що цим займатися не можна. В подальшому, думаю, таких осіб будемо притягувати до відповідальності.

- Чи часто просять сфотографуватися з вами?

- В першу зміну 5 березня, за всю зміну було лише два таких випадки.

- Взагалі, полтавці позитивно налаштовані чи є випадки якогось несприйняття?

- У нас така публіка, є такі, що позитивно реагують, є такі, що негативно. Загалом  люди задоволені дуже сильно, бачать нашу роботу, як працює поліція. Зараз проводимо профілактичні бесіди, тобто не притягуємо до відповідальності, а попереджаємо. Буває зупиняємо автомобіль і розповідаємо, щоб в майбутньому не порушували. Люди дивуються такому підходу. Звичайно, є й ті, хто не задоволений нашою роботою, з ними теж намагаємося проводити профілактичні бесіди. Але більшість позитивно ставляться, адже за ці дні є крадіжки, які ми розкрили, є ДТП, які швидко оформили. Швидке реагування, швидка робота, все в рамках закону – і люди будуть задоволені.

 - Чи пропонували вам хабарі?

 - Хабарів не пропонували, особисто мені – ні. А от в моїй роті є патрульний, якому громадянин іншої держави пропонував 400 євро. Чоловіка затримали за крадіжку «по гарячим слідам». І він запропонував таку суму, що б його відпустили. Тепер від понесе відповідальність і за те, що пропонував поліцейському хабар.

В розмову підключається колега Володимира Ірина Моргун, яка розповіла, що якось чоловік намагався «домовитися» з нею, говорячи «давайте як і завжди». Проте Ірина відмовилася, адже не знає і не хоче знати, як раніше вирішувалися такі питання, в обхід закону.

Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі (фото) - фото 2

/Ірина Моргун/

- На вашу думку, система роботи патрульних є ідеальною, щоб викоренити хабарництво серед співробітників відомства?

 - Я вам так скажу, вважаючи те, що нам надали для роботи: службові автомобілі, нову форму, нову заробітну платню, брати хабарі – це буде вже дуже погано і неправильно для поліцейського, якщо він отримавши все це буде вимагати хабарі.

- Розкажіть про принципи формування патрульних екіпажів та розподіл по районах?

- Ми виставляємо екіпаж таким чином, щоб патрульні доповнювали один одного. Якщо маленька тендітна дівчина-поліцейський, то їй в пару ставимо міцного хлопця. Дівчата, в свою чергу, кращі психологи, їм легше допомогти тим, хто в шоковому стані. Особливо потерпілим жінкам легше, коли патрульний теж жінка. Наголошу, що наші жінки чудово виконують свою роботу.

Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі (фото) - фото 3

Полтавський патрульний розповів про хабарі, форму та селфі (фото) - фото 3

- Чи зручна у вас форма? Достатньо одного комплекту?

- Форма зручна. Зараз одного комплекту достатньо. Частина амуніції від українського виробника, частина з США.

Читайте також: Начальник патрульной полиции Полтавы рассказал, могут ли патрульные нарушать правила дорожного движения

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #поліцейські #Левченко #моя нова поліція
Оголошення
live comments feed...