• Головна
  • За якими принципами в Полтаві перейменують вулиці
14:05, 3 березня 2016 р.

За якими принципами в Полтаві перейменують вулиці

Сьогодні відбулося засідання ініціативної групи для підготовки декомунізації міста, яка визначила основні принципи роботи над пропозиціями нових назв вулиць, провулків, парків і площ Полтави.

 До ініціативної групи увійшли провідні полтавські історики, вчені, краєзнавці, депутати міської ради, представники громадських організацій, активісти. Також в першому засіданні взяли участь представники волонтерського руху в зоні АТО, чорнобильців, матерів воїнів АТО та інших громадських об'єднань.

Протягом двох-трьох тижнів учасники групи повинні визначитися з точною кількістю топонімів, які потрібно перейменувати, обговорити і затвердити нові назви, а в довершення подати готовий документ на розгляд до облдержадміністрації.

За якими принципами в Полтаві перейменують вулиці (фото) - фото 1

Координатор ініціативної групи, депутат міськради від ВО «Свобода» Юліан Матвійчук розповів про пріоритети, якими вони керуватимуться під час роботи:

- Пріоритетність, яку ми будемо ставити зараз по вулицям - це, по-перше, видатні політичні та державні діячі, починаючи з Русі-України, козацька Україна, доба УНР, ЗУНР, закінчуючи Національно-визвольними змаганнями. На другому місці стоять хлопці, які на сході України поклали своє життя в російсько-українській війні ХХІ ст., які проживали в Полтаві, насамперед це вулиці, де вони жили. На третьому місці це полтавські культурні і наукові діячі. А четверте місце по пріоритетності будуть займати історичні назви вулиць.

Також на засіданні прийняли рішення щодо активної просвітницької компанії в школах та ЗМІ для пояснення ролі і участі видатних людей Полтавщини в розвитку України, а також щодо встановлення інформаційних щитів на вулицях, які отримають нові назви.

Вчора у Полтаві відбувся круглий стіл в облраді, на якому обговорили процес проведення декомунізації у регіоні. Нагадаємо, що Полтава є аутсайдером в процесі декомунізації.Юліан Матвійчук займає принципову позицію в цьому питанні:

- Люди, які не підтримують радикальних національних змін, хочуть тихенько все вирішити. Чим тихше ти сидиш, тим більше йде елемент корупції. Національними питаннями займається нове покоління, яке змінює націю. Звісно ми зараз певну категорію людей налаштовуємо проти себе, але це треба зробити. Як виразку видалити і все, тому що всі центральні і східні країни через це пройшли. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декомунізація #перейменування вулиць
Оголошення
live comments feed...