• Головна
  • В Полтаві скоро з’являться сприятливі умови для розвитку велосипедного руху
08:44, 3 березня 2016 р.

В Полтаві скоро з’являться сприятливі умови для розвитку велосипедного руху

Нещодавно відбулося засідання робочої групи з питань розвитку велоінфраструктури міста Полтави за участю активістів та представників міської влади.

Учасники засідання обговорили текст Концепції розвитку велоінфраструктури, яка комплексно описуватиме стратегічне бачення розвитку велоруху, а також  Міську цільову програму розвитку велоспорту, що є планом заходів.

Координатор велосипедного напряму ГО "Сіті Лаб"  Ірина Садовнікова розповіла:

- Це вже четверта редакція тексту Концепції, яку ми будемо міняти. Іноді зміни стосуються лише формулювань, іноді - таких речей як створення посади Радника з велосипедних питань при міському голові (питання ще буде вивчатися). Сподіваюсь, Концепцію затвердять на найближчій сесії. До того часу текст має пройти юридичний відділ і профільні депутатські комісії. Документ почне діяти вже в цьому році.

Також на засіданні обговорювалося внесення змін до Правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку у місті Полтаві, затверджених рішенням п'ятнадцятої сесії міської ради п'ятого скликання (зі змінами).

- Ми запропонували додати до Правил велопарковки як елемент благоустрою, а також прийняти документ, який би регламентував основні вимоги до велопарковок (поки що їх дуже мало хороших і зручних по місту - більшість зроблені аби як). Поки що Інспекція з благоустрою не знає, чи готуватиме абсолютно нові Правила, чи вноситиме зміни до старих Правил, - наголосила Ірина.

Розвиток велосипеду як альтернативного чи додаткового транспорту для міст дозволить вирішити певні проблеми, які вже назрівають у місті - тягнучки і пробки, збільшення шкідливих викидів в атмосферне повітря і ряд інших питань. Для цього в місті потрібна відповідна інфраструктура, яка вже існує для пішоходів і автомобілів.

Також Ірина Садовнікова розповіла про труднощі, які довелося долати, а також про рішучість втілити проект:

 - Виділення коштів на подібні проекти - це складні процеси. Ми будемо намагатися лобіювати ці питання. Рік тому, коли ми починали цю роботу, на нас дивились, м'яко кажучи, косо. Зараз же більшість з тих, хто приходить на Робочу групу, висловлюють підтримку цій ініціативі. Будуть кошти в бюджеті – напевно, буде і фінансова підтримка. Поки що підтримка є у нефінансовій формі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Велосипед #розвиток #велорух
Оголошення
live comments feed...