• Головна
  • Мер Комсомольська хоче вирішити питання перейменування міста на референдумі
17:43, 2 березня 2016 р.

Мер Комсомольська хоче вирішити питання перейменування міста на референдумі

Навколо перейменування міста Комсомольська тривають численні дискусії. Назва міста має бути змінена в рамках виконання Закону України про засудження тоталітарного і комуністичних режимів.

Проте, міська влада не запропонувала іншої назви для міста у визначені терміни, а намагалася обійти декомунізацію за допомогою іншого трактування назви міста. Було запропоновано розшифровувати Комсомольськ як абревіатуру -  КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) Справжніх (Ь) Козаків. На що в УІНП відреагували як на абсурд чи чийсь жарт і запропонували назву Горішні Плавні, на честь козацького поселення, яке колись було в цій місцевості. Назва Горішні Плавні викликала неабиякий резонанс серед містян. На сесії міської ради було підписано звернення на ім'я Президента з проханням не перейменовувати місто в Горішні Плавні.

98% мешканців міста хочуть залишити стару назву міста. Таку думку приїхав на засідання круглого столу відстоювати  міський голова Комсомольська Дмитро Биков.

«Ми пройшли всі стадії, які визначені законом. Ми провели громадські обговорення. Ми надіслали листи до всіх малих і великих підприємств, громадських організацій міста з метою обговорення цього питання. Ми обговорювали це питання три місяці, після цього ми винесли це питання на громадські слухання, які відбулися 17 вересня. 98% висловилися за те, щоб залишити стару назву», - наголосив Биков. На що директор УІНП заявив, що власне таке опитування є незаконним і місто буде перейменовано, хочуть цього містяни чи ні. «98% українців не хочуть платити податки. Чи є це приводом, щоб їх не платити», - аргументував свою позицію В’ятрович.

Биков просив відтермінувати перейменування хоча б до кінця цього року: «Я вважаю, що з часом, можливо, думка містян зміниться. Не питання виконувати чи не виконувати декомунізацію. Питання – як це зробити. Я вважаю, що Закон потрібно виконувати в найбільш демократичний спосіб. І як варіант – місцевий референдум».

Читайте також: Декомунізація по-полтавськи: соціально-мотивовані козаки і перейменування вулиці на честь магазину

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Комсомольськ #перейменування #декомунізація
Оголошення
live comments feed...