• Головна
  • Продати державі просто. Три реальні перемоги «ProZorro»
08:52, 28 лютого 2016 р.

Продати державі просто. Три реальні перемоги «ProZorro»

З 1 серпня будь-хто зможе контролювати будь-які торги. Все це завдяки системі «ProZorro». А тим часом уже є вражаюча економія бюджету від використання електронних закупівель.

19 лютого набрав чинності Закон «Про публічні закупівлі». Тепер в Україні поетапно впроваджується система електронних торгів «ProZorro». З 1 квітня 2016 року на неї обов’язково перейдуть центральні органи влади, з 1 серпня — всі державні закупівельники.

Тим часом у тестовому режимі «ProZorro» працює вже більше року. Чимало замовників та постачальників вже користуються нею. Система електронних закупівель робить державні тендери публічними (будь хто може контролювати закупівлі), переводить торги в зручний електронний формат, максимально мінімізує дискримінацію та необ’єктивну оцінку пропозицій. Та це ще не все:«ProZorro» дає реальну можливість для замовників економити державні кошти, а для бізнесу — розширити ринки збуту. Адже держава — найбільший, багатомільярдний покупець товарів та послуг.

У деяких випадках економія складає понад 60% від планової суми закупівлі.

Інфографіка 1

Наприклад, завдяки системі електронних торгів Міністерство оборони України замовлятиме харчування для бійців у постачальника зі світовим ім’ям —Metro Cash&Carry. 20 січня 2016 року завершився перший електронний редукціон (учасники торгів знижують ціну — протилежне до «аукціону») Міністерства оборони України у 2016 році через «ProZorro». Стартова ціна лоту — 3 241 079грн.Переможець запропонував знизити ціну до 2 150 000 гривень. Економія — понад 1 091 079 гривень або майже 34% від попередньої суми. В торгах брали участь 5 постачальників. Електронна процедура закупівлі тривала 7 днів: оголошення, подання пропозицій, редукціон.

Інфографіка 2

Сьогодні ПАТ «Укргазвидобування» — основна компанiя з видобування природного газу i газового конденсату в Україні. Задля переходу на систему електронних торгів департамент закупівель компанії розробив чіткий план заходів— реформування структури, процедури та безпосередньо підходиі процесизакупівель.

Відповідно до ринкової вартості манометрів та термометрів (326 одиниць) замовник запланував суму закупівлі у розмірі 465 796 грн. Шість постачальників запропонували дуже різні пропозиції: від 463 тис грн до 211 тис грн. Відкрита конкуренція і можливість торгуватися дозволили знизити ціну на третьому етапі редукціону до 154 тис грн — майже 66% економії. Електронна процедура закупівлітривала14 днів.

Інфографіка 3

Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер скористався «ProZorro» при закупівлі хіміотерапевтичних засобів. Ідеться про цисплатина (191 одиниця), який використовують для лікування раку шийки матки.

Стартова ціна закупівлі — 199 000 грн. Два постачальника запропонували свої ціни, найменша — 132 850 грн. Економія — 66 150 грн, тобто, майже 33%. Тривалість електронної процедури закупівлі — 14 днів.

Бачимо, що система електронних торгів «ProZorro» — це дієвий та ефективний інструмент здійснення процедури закупівель. Перемагають усі: держава економить бюджетні кошти та покращує добробут громадян України, бізнес отримує можливість легко та прозоро продавати державі. Задля свого розвитку Полтавщина мусить якнайшвидше повністю перейти на «ProZorro».І це залежить від усіх нас: і від державних замовників, і від бізнесу, і від громадянського суспільства.

Василь Жгун, Катерина Кролевська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прозоро #Полтава
Оголошення
live comments feed...