В Полтавській обласній раді знайшли винних, які назвали конфлікт на Донбасі "внутрішнім"

22 січня 2016 року з нагоди  Дня Соборності на офіційному веб-порталі Полтавської обласної державної адміністрації було опубліковано привітання голови Полтавської ОДА Валерія Головка та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького.

У тексті привітання військову агресію, яка відбувається на сході держави, було названо "внутрішнім конфліктом". Згодом цю помилку було виправлено. На сьогодні текст привітання, навіть виправлений, відсутній на сайті Полтавської ОДА.

В Полтавській обласній раді знайшли винних, які назвали конфлікт на Донбасі "внутрішнім", фото-1

Для розслідування цього факту, яке викликало критичні обговорення в суспільстві через ЗМІ, було створено комісію в складі шести осіб.

За результатами розслідування виявлено винних осіб, які допустили опублікування «сумнівного» тексту привітання. Комісія рекомендувала голові обласної ради Олександру Біленькому за порушення трудової дисципліни (невиконання своїх службових обов’язків) та незадовільну організацію роботи щодо підготовки привітання голів Полтавської ОДА та Полтавської облради з нагоди Дня Соборності України, притягнути до дисциплінарної відповідальності начальника інформаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату обласної ради Надію Костіну та радника голови обласної ради Ігоря Середу.

Ігор Середа від коментарів утримався, пояснивши свою відмову тим, що ще не бачив висновків комісії.

Надія Костіна прокоментувала цей випадок наступним чином:

 Результати службового розслідування буду оскаржувати в суді, оскільки процедура його проведення була повністю порушена. Навіть той факт, що про акт та висновки розслідування стосовно себе я дізнаюсь від представників ЗМІ, а мене особисто із актом ознайомлено не було, викликає безліч запитань. Так само мене не ознайомили і з розпорядженнями ні про початок цього розслідування, ні про його продовження. Мої права щодо подання заяв, додаткових документів та інформації були порушені. Мене викликали на засідання комісії за день до видачі висновку о 14:00, матеріалів не надали.

Зараз в апараті обласної ради працює "неофіційна" прес-служба (Ігор Середа та Аліна Орищин). Вони ж готують, вичитують і погоджують матеріали з головою обласної ради. Інформаційно-аналітичний відділ до підготовки матеріалів голови не допускається. Юридично це не оформлено і не закріплено. Розподілу повноважень немає, але це вже питання до відділу правового забезпечення діяльності ради, який би мав внести вчасно відповідні зміни і оформити офіційно працівників на роботу. 

Причому, відповідно до порядку проведення службового розслідування, я мала спочатку підписати його та надати свої зауваження. Крім того, наприклад, у газеті “Зоря Полтавщини”, яка є офіційним виданням для публікації розпоряджень та спільних вітань голів обласної ради та обласної державної адміністрації, слово “внутрішній”, яке мало негативний характер надруковано не було.

Слід зазначити, що минулого року на офіційному веб-порталі Полтавської обласної державної адміністрації був опублікований аналогічний текст привітання, підписаний Валерієм Головко та Петром Вороною. Але тоді ніхто не звернув на це увагу.

В Полтавській обласній раді знайшли винних, які назвали конфлікт на Донбасі "внутрішнім", фото-2

Голова обласної ради шостого скликання Петро Ворона надав свій коментар щодо того, яка раніше була процедура публікації привітань:

— Департамент готував дуже слабкі тексти. Як правило, мінявся рік та речення місцями, а тексти вітань залишались "древніми". Я окремо робив свої вітання від себе. При чому тут Надія Костіна, не зрозуміло. Жодним нормативним документом не передбачено її візування. Вітання підготовлено і розміщено на сайті ОДА, а не обласної ради. На сайті обласної ради, якщо і розміщались спільні вітання, то публікували відредагований професійними журналістами варіант "Зорі Полтавщини". Шукали винну і знайшли висловив свою думку попередник Олександра Біленького.

Полтавське Громадське телебачення
Полтава ОДА конфлікт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі